Správy z vášho kraja:

Krátke správy 13. 01. 2018

22:56
Mladík (20) z Floridy vyhral v lotérii 451 miliónov dolárov.

Shane Missler z mesta Port Richey je jediným výhercom žrebovania, informovala v sobotu agentúra Reuters.

22:01
Ples v opere otvorila paralympijská reprezentantka Veronika Vadovičová.

Moderátorkou plesu je aj tento rok dáma, popredná slovenská herečka Božidara Turzonovová. (tasr)

20:59
Po sčítaní 100% okrskov - Zeman získal 38,56 percenta, Drahoš 26,60 percenta.

Volebná účasť dosiahla 61,92 percenta.

20:00
Na proteste proti novej vláde sa zišlo najmenej 20-tisíc ľudí.

Na demonštrácii sa ozývali vyjadrenia kritikov, podľa ktorých má nový kabinet ľudoveckého kancelára Sebastiana Kurza rasistické, ultrapravicové a neofašistické tendencie. (tasr)

19:17
Horskí záchranári pomáhali 17-ročnému dievčaťu v bezvedomí. Záchranári ho po vyšetrení v stabilizovanom stave pomocou nosidiel transportovali na Hrebienok a následne služobným terénnym vozidlom do Starého Smokovca. (tasr)
17:36
Zeman poďakoval voličom za podporu a zagratuloval Jiřímu Drahošovi.

Zeman dosiaľ tvrdil, že nepovedie prezidentskú kampaň a nebude sa zúčastňovať na predvolebných debatách. Svojich voličov vyzval, aby k urnám prišli aj v druhom kole. (tasr)

17:17
Tchibo začne prenajímať oblečenie pre batoľatá a malé deti.

Zákazníci si ekologické oblečenie budú požičiavať za mesačný poplatok najviac štyri eurá za kus. (tasr)

16:47
Dvaja neúspešní kandidáti podporia v druhom kole Drahoša. Michal Horáček a Mirek Topolánek vyhlásili, že v druhom kole volieb podporia Jiřího Drahoša
15:30
Zrátali už vyše polovicu hlasov, Zeman vedie so ziskom takmer 42 percent.

Vyplýva to z predbežných čiastkových výsledkov po zrátaní hlasov z 55,6 percenta volebných okrskov, ktoré zverejnila Česká televízia.

14:49
Pondelková Koaličná rada bude riešiť exekučnú amnestiu, povedal Danko.

Povedal to šéf SNS a predseda parlamentu Andrej Danko v relácii RTVS Sobotné dialógy. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská by mala podľa neho prísť už s konkrétnymi opatreniami, bude sa o nich diskutovať. Rozhovory budú prebiehať aj s predstaviteľmi Sociálnej poisťovne, finančnej správy či zdravotných poisťovní. (tasr)

14:26
Peter Fiala obhájil post predsedu ODS.

Predsedom českej Občianskej demokratickej strany sa opäť stal politológ, ktorý obhájil svoj post na víkendovom kongrese tohto pravicového opozičného subjektu v Ostrave. (Novinky.cz.)

14:12
Dvojdňové prezidentské voľby sa skončili.

O post prezidenta sa uchádzalo okrem Zemana osem ďalších kandidátov. Ak nikto z nich nezískal nadpolovičný počet hlasov, dvaja najsilnejší kandidáti zabojujú o post hlavy štátu 26. a 27. januára v druhom kole. (tasr)

14:02
Rusko uviedlo na Kryme do bojovej pohotovosti druhý oddiel raketového systému protivzdušnej obrany S-400 Triumf.

Systém rozmiestnili v blízkostí prístavu Sevastopol. (tasr)

13:18
Chrípka podľa odborníkov udrela v Banskobystrickom kraji v plnej sile. V medzitýždňovom porovnaní sa zvýšil výskyt ARO takmer o tretinu, počet chorých na chrípku a jej podobné ochorenia je vyšší podľa nich až trojnásobne.
12:19
Bratislavskí hasiči zasahovali v noci pri dvoch nehodách. Prvá sa stala krátko pred 1.30 h medzi Plaveckým Mikulášom a Plaveckým Podhradím, v aute našli zakliesnenú osobu. K druhej došlo po 1.30 h na ulici SNP v Limbachu.
11:47
Vo Vikartovciach zhoreli tri chatrče. Pri požiari nikto neutrpel zranenie. Výška škody bola odhadnutá na 11.500 eur. (tasr)
11:22
SHMÚ upozorňuje na rieky Bodrog a Latorica. Na východnom Slovensku v okrese Michalovce hrozí povodeň. Varuje pred ňou Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu 1. stupňa.
10:34
Z paluby horiaceho tankera vo Východočínskom mori vyzdvihli telá dvoch námorníkov. Telá oboch členov posádky tankera sa našli v záchrannom člne na palube horiacej lode. (tasr)
08:15
V Českej republike pokračujú prezidentské voľby. Volebné miestnosti sa otvorili o 8.00 h a zatvoria sa o 14.00 h. Väčšina výsledkov by mala byť podľa odhadov známa do sobotňajšieho večera. (čt24)
07:50
V pobočke jednej z bánk v Berlíne zaistili podozrivú zásielku s výbušninou. Obsahovala náplň zo zábavnej pyrotechniky a rozbušku. (tasr)
07:26
Alžbeta II. v dokumentárnom filme hovorila o jej ťažkej korune. Film "Korunovácia" z produkcie stanice BBC ďalej odhalil, že korunovačné klenoty boli počas druhej svetovej vojny ukryté v plechovej škatuli na keksy vo Windsorskom zámku.
06:44
Na ruských prezidentských voľbách sa chce zúčastniť 67 percent voličov. Uviedol to v piatok Ruský inštitút pre prieskum verejnej mienky (VCIOM), z ktorého správy cituje agentúra TASS.