Takúto figúru vystrúhala ryba v krajine malých koňov a Čingischána

Na udici skončilo niečo také, ako je hlavátka.

BRATISLAVA, 16.06.2012 14:47 | TVNOVINY.sk

Mongolsko, ktoré je 18. najväčším štátom sveta, nepôsobí dojmom, že by mohlo byť rajom pre rybárov. Symbolizujú ho skôr nekonečné trávnaté pláne, malé koníky a najväčši svetový dobyvateľ Čingischán.

Avšak aj v Mongolsku sa nájdu rieky a v nich ryby.

FOTO DŇA - Ryba v Mongolsku
Ryba sa nemienila vzdať bez tuhého boja.
(Foto: Ivan Suško)
Potvrdzuje to záber, ktorý nám poslal čitateľ Ivan Suško zo Žiliny.

Vlani v septembri lovil spolu s ďalšími dvoma rybármi na rieke Selenga. Tečie územím na severozápade od hlavného mesta Ulambátar a vlieva sa do Bajkalského jazera. Trojica Slovákov ju splavovala na rafte.

Selenge
Mapa oblasti.
(Foto: Google maps)
Podarilo sa im uloviť asi meter dlhú rybu nazývanú tajmen, ktorá sa ponáša na hlavátku.

"Fotilo sa uprostred rieky, protože z oboch strán brehov bola hlboká voda a nedalo sa vystúpiť na breh. Táto fotka vznikla pri fotení už zdolanej ryby, ktorá mi vyskočila z rúk," priblížil situáciu úspešný lovec.

Ako posielať fotografie

Vaše snímky (veľkosť max. 2 MB vo formáte 16:9/landscape) posielajte na emailovú adresu fotodna@markiza.sk.

Nezabudnite pridať svoje meno, kontakt na vás a krátky popis fotografie (kde, kedy, prečo...).

Najlepšie fotografie budeme publikovať v našej rubrike FOTO DŇA.

Riaďte sa nasledovným: Pravidlá a podmienky pre zasielanie fotografií.

 

Fotogaléria (5)

 
 
 
 

Prvé Televízne noviny Markízanews
 

Utorok 21.05.2013, 17:00