FOTO a VIDEO: Snehová kalamita dnes paralyzovala Slovensko

Pozrite si videoreportáže zo všetkých kútov Slovenskej republiky.

BRATISLAVA, 28.01.2010 17:25 | TVNOVINY.sk / SITA, TASR, -aktual.

Havarovaný kamión v Hronskom Beňadiku
Havarovaný kamión v obci Psiare medzi Levicami a Hronským Beňadikom.
(Foto: TV Markíza)

Snehová kalamita dnes paralyzovala západné Slovensko. Pri hustom snehu kolabovala doprava - na diaľnici D1 sa stala dokonca reťazová nehoda. Bratislavské ulice upchali stovky áut, meškala mestská hromadná doprava a chodcov trápili neupravené chodníky. Pozri video Snehová kalamita paralyzovala západné Slovensko.

Veľké problémy mali dnes na cestách najmä kamionisti. Nehody prevažne zapríčinili neodhrnuté a šmykľavé cesty, no našli sa aj kaskadéri na letných pneumatikách. Nehode sa nevyhli dokonca ani cestári na Hornej Nitre. Pozri video Problémy na cestách mali najmä kamionisti.

HAVAROVAL KAMIÓN V OBCI PSIARE

Poriadnu kalamitu spôsobilo počasie v obci Psiare medzi Levicami a Hronským Beňadikom. Kamión, ktorý tam havaroval, skončil iba pár centimetrov od koľají železnice. Dočasne tak obmedzil premávku vlakov.

Nehoda kamiónu pri Ružomberku
Nehoda kamiónu sa stala na ceste z Ružomberka do Martina.
(Foto: TVNOVINY.sk)

Kamión sa prevrátil aj na ceste z Ružomberu do Martina. Skončil takmer v potoku. Našťastie bol však prázdny a nikomu sa nič nestalo.

NEHODY NA D1

Ďalšiu nehodu na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou nahlásili po 10. hodine, keď sa pri Zelenči prevrátilo osobné auto Suzuki. Jeho vodič zostal zakliesnený, ale nezranený vo vozidle, na miesto bola vyslaná zásahová jednotka trnavských hasičov.

Krátko pred 10. hodinou na diaľnici D1 za Piešťanmi v smere na Bratislavu havarovalo dodávkové vozidlo, ktoré po šmyku narazilo do zvodidiel a skĺzlo do priekopy.

Privolaní hasiči na mieste zabezpečili vozidlo proti úniku prevádzkových kvapalín a proti požiaru odpojením akumulátora. Premávka na diaľnici ostala neprerušená.

DONOVALY

Cesta cez horský priechod Donovaly v okrese Banská Bystrica je kvôli výdatnému sneženiu pre kamióny a nákladné súpravy dlhšie ako 10,5 metra stále uzavretá. Na vozovke sa tam nachádza utlačená a inertným materiálom posypaná vrstva čerstvého snehu v hrúbke do dvoch centimetrov.

Bez obmedzení je v tomto okrese prejazdná komunikácia cez horský priechod Šturec, na ktorej sa po chemickom posype nachádza kašovitý sneh do dvoch centimetrov. Prejazdné bez obmedzení pre všetky druhy cestnej dopravy sú aj vozovky cez horské priechody Čertovica a Pusté Pole v okrese Brezno. Na prvom z nich je po chemickom posype kašovitá vrstva snehu do troch a na druhom do dvoch centimetrov, informoval dispečer banskobystrického závodu Regionálnej správy ciest Banská Bystrica, a. s., Ján Chaban.

HROMADNÁ NEHODA Z RÁNA

Hromadná havária na D1
Tieto automobily boli zapojené do hromadnej havárie na D1.
(Foto: TASR)

Na diaľnici D1 sa stala hromadná dopravná nehoda, krátko po 9.30 h na úseku D1 smer Trnava - Senec. Zrazilo sa tam zrejme osem osobných áut, kamión a dodávka. Na mieste boli aj zranení. Podľa informácií TVNOVINY.sk sa nehoda stala v momente, keď cestári odhrabali diaľnicu, vodiči uvideli čiernu cestu a zrýchlili.

PRVÉ FOTO: V Blatnej na ostrove niekto podpílil mýtnu bránu

Na mieste zasahovalo desať trnavských hasičov na dvoch vozidlách. Diaľnica bola v úseku uzatvorená.

Momentálne sa hasičom sa už podarilo na diaľnici D1 za 40. kilometrom v smere z Trnavy do Bratislavy odtiahnuť havarované vozidlá z hromadnej kolízie na krajnicu a momentálne je jeden pruh diaľnice sprejazdnený.

Zápcha v Bratislave
Zápcha v Bratislave.
(Foto: čitateľ TVNOVINY.sk)

BRATISLAVA

Pre sneženie sa komplikuje situácia v Bratislave. Podľa informácií z dopravného servisu rádia VIVA, doprava v Bratislave kolabuje. Kritická situácia je najmä v Dúbravke, v okolí Vajnor, v Dunajskej Lužnej aj vo Svätom Jure.

Podľa informácií od čitateľov bežná 10-minútová cesta z Dúbravky do Záhorskej Bystrice dnes trvala bezmála hodinu.

Pozrite sa na fotografie od našich čitateľov z Bratislavy v sekcii Som reportér.

MHD V BRATISLAVE

Problémy má aj mestská hromadná doprava v Bratislave. Autobusy v meste meškajú až 50 minút. Ráno sa autobusy a trolejbusy nevedeli dostať na Kramáre.

SLOVENSKO: Snežiť bude celý deň, pribudne 10 - 15 cm snehu

Skrížené trolejbusy stoja na Kolibe, Mudroňovej a na Kramároch. Mudroňovu blokuje aj nehoda.

Podľa informácií od čitateľa, autobus číslo 37 smerom od Nového mosta do Lamača a Záhorskej Bystrice meškal asi 20 minút. Zastávky sú plné. Momentálne jediným spoľahlivým prostriedkom sú električky.

Sneženie v Bratislave
Sneženie v Bratislave.
(Foto: TVNOVINY.sk)

SVÄTÝ JUR

Okolo ôsmej hodiny ráno zrazilo na prechode prechodcov auto staršiu ženu. Záchranná služba ju previezla do jednej z bratislavských nemocníc. Podľa informácií TVNOVINY.sk je na vine zrejme samotná chodkyňa, ktorá mala na prechod vstúpiť na červenú.

ZÁPADNÉ SLOVENSKO

Veľké problémy v doprave, neupravené cesty a zápchy hlásia vodiči aj z Trenčína a Hlohovca. S viacerými nehodami rátajte na D1 z Trnavy do Bratislavy.
 

Sneženie v Žiline
Sneženie v Žiline.
(Foto: Veronika Chupeková)

Sneženie v Banskej Bystrici
Dnes sneží aj Banskej Bystrici.
(Foto: Jakub Bubeník)

NEHODY

Podľa dopravného servisu rádia Expres hlásia vodiči nehody v Humennom, na R1 pred Žiarom nad Hronom v smere zo Zvolena, za Detvou v smere do Kriváňa, pred Ďurďošíkom v smere zo Svinice aj za Ďurďošíkom v smere do Košíc na výjazde z Michaloviec do Strážskeho.


TATRY SÚ ZJAZDNÉ

Všetky cesty vo Vysokých Tatrách a ich okolí sú momentálne zjazdné. Ako informovali z dispečingu Správy a údržby ciest (SÚC) v Poprade, sypače a odhrňovače pracovali od 6. hodiny rannej.

Stihli upraviť a posypať inertným materiálom všetky cesty. V okolí Vysokých Tatier fúka silný vietor, sneženie je zatiaľ minimálne. Záveje sa preto momentálne netvoria. Z dispečingu uviedli, že situáciu na cestách budú naďalej monitorovať.

Sneženie v Košiciach
V Košiciach husto sneží už niekoľko hodín. Napadlo tam okolo 5 cm snehu.
(Foto: Dušan Tokarčík)

Iný stav je na horských priechodoch v okrese Spišská Nová Ves. Marián Adamčík z SÚC v Spišskej Novej Vsi informoval, že na niektorých vyššie položených cestách sa tvoria záveje a je tam utlačená, približne centimetrová vrstva snehu. Na týchto miestach sneží a fúka silný vietor, preto tam treba zvýšiť opatrnosť.

DONOVALY

Horský priechod Donovaly je uzavretý pre nákladné vozidlá dlhé viac ako 10 metrov. Na Orave a v okresoch Martin a Turčianske Teplice sa vplyvom silného vetra a sneženia na cestách miestami vytvárajú snehové jazyky. 

Zápcha v Bratislave
Sneh vytvára kolóny na bratislavských cestách.
(Foto: čitateľ TVNOVINY.sk)

UZAVRETÁ JE AJ CESTA NA BIELEJ HORE

Od 7.30 h je uzavretá cesta I/51 v úseku Jablonica – Biela Hora – Trstín. V časti zvanej Biela Hora sa z dôvodu sneženia a zhoršených poveternostných podmienok nachádzajú odstavené kamióny, ktoré blokujú vozovku. Uzávierka cesty bude trvať až do odvolania, predbežne jednu až dve hodiny. Osobná doprava sa môže presúvať až po obec Buková.

 

somreporter

Staňte sa aj vy naším reportérom! Kliknite TU!

 
Snehová kalamita paralyzovala západné Slovensko
Snehová kalamita paralyzovala západné Slovensko - VTHUMB
Snehová kalamita paralyzovala západné Slovensko
Snehová kalamita paralyzovala západné Slovensko - VTHUMB
Snehová kalamita paralyzovala západné Slovensko
Problémy na cestách mali najmä kamionisti
Problémy na cestách mali najmä kamionisti - VTHUMB
Problémy na cestách mali najmä kamionisti
BRATISLAVSKÁ SITINA: Dopravná situácia vo štvrtok predpoludním 28.januára 2010
BRATISLAVSKÁ SITINA: Dopravná situácia vo štvrtok predpoludním 28.januára 2010 - VTHUMB
BRATISLAVSKÁ SITINA: Dopravná situácia vo štvrtok predpoludním 28.januára 2010
Havarovaný kamión v Hronskom Beňadiku
Havarovaný kamión v Hronskom Beňadiku - VTHUMB
Havarovaný kamión v Hronskom Beňadiku
Situácia na Lamačskej ceste v Bratislave o 10.30 h
Situácia na Lamačskej ceste v Bratislave o 10.30 h - VTHUMB
Situácia na Lamačskej ceste v Bratislave o 10.30 h
Dopravná situácia v Bratislave - Incheba
Dopravná situácia v Bratislave - Incheba - VTHUMB
Dopravná situácia v Bratislave - Incheba
 

Fotogaléria (13)

 
 
 
 

Televízne noviny Markízanews
 

Sobota 18.05.2013, 19:00