Prokurátor podal návrh dohody v prípade lúpeže u Valka

1_fronko_WC_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

S obžalovaným Klinkom sa dohodli na vyše sedemročnom treste.

Prokurátor generálnej prokuratúry Jozef Kandera podal vo štvrtok na Okresnom súde v Pezinku návrh dohody o vine a treste.

Uzavrel ju vo štvrtok 30. mája s Jaroslavom Klinkom, ktorý je obvinený z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka.

Uskutočnenie tohto aktu potvrdil Kandera i hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

"Do podateľne Okresného súdu Pezinok dnes doručila GP SR návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvineným.," povedal Adamčiak. Podanie žaloby vo štvrtok čiastočne časovo skomplikovalo anonymné ohlásenie bomby na súdoch a následná evakuácia Okresného súdu v Pezinku.

Jaroslav Klinka je v prípade vraždy prominentného advokáta Ernesta Valka obvinený z lúpeže a nie zo samotnej vraždy.

Ernesta Valka zavraždili v jeho dome v Limbachu v roku 2010. Po viac než ôsmich rokoch policajti ukončili vyšetrovanie vraždy s návrhom na obžalobu dvoch páchateľov, 43-ročného Jozefa Radiča a 45-ročného Jaroslava Klinka, ktorých motívom bolo podľa polície lúpiť vo Valkovom dome. Po Valkovom návrate mali do domu vniknúť a Jozef R. mal právnika streliť do hrudníka, čím mu mal spôsobiť smrteľné zranenie.

Valko bol pokladaný za prominentného právnika a vystupoval vo veľkom množstve súdnych prípadov - či už ako právny zástupca, alebo aj ako obžalovaný.

Pozrite si reportáž Zuzany Ferenčákovej, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti