Buldoček, ktorý sa nečakane zmenil na čierneho pasažiera, má už nový domov

SERE_tvnoviny.2.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Pes skočil do auta a vodiča dnu viac nechcel pustiť. Ten musel volať policajtov.

Nevšedná groteska, ktorej aktérmi boli mladý vodič auta a cudzí pes, sa skončila happyendom. Francúzsky buldoček, ktorý sa nečakane zmenil na čierneho pasažiera, má už nový domov. No aj adopcia zvierat má svoje pravidlá.

Francúzsky buldoček, ktorého niekto zrejme vyhodil na cestu, sa postaral o veľký rozruch. Mladý šofér si ho všimol medzi obcami Kalná nad Hronom a Bajka. Zastal. Pes mu však okamžite skočil do auta a vodiča dnu viac nechcel pustiť. Zavolal si teda na pomoc obecných policajtov a prišla aj hliadka štátnej polície.

"Psíkovi kolegovia zo štátnej polície ponúkli aj svoje vlastné jedlo, svoj hamburger, ktorý tam mali so sebou, teda mysleli sme si, že ho nalákame na to jedlo, no ale nereagoval ani na to a tvrdohlavo zostal sedieť," povedal náčelník obecnej polície v Tekovských Lužanoch Peter Podhorský.

Keďže nepomáhali prosby ani hrozby, museli prísť na pomoc odborníci a psa odchytiť. Pes skončil v útulku. Po odvysielaní našej reportáže sa oň začalo zaujímať veľa ľudí a v útulku nestačili dvíhať telefón.

Vziať si psa z útulku však nie je len tak, aj to má svoje pravidlá. Buldočka si vzal najvhodnejší záujemca do dočasnej opatery.

Pozrite si reportáž Karola Mindáka


LEVICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Levice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.