Nepochopiteľný čin pytliaka: Smutný príbeh rozprávkového srnčeka Bambiho sa stal realitou

vadala_tvnoviny.1.mp4
Zdroj: TV Markíza

Ak nájdete v lese malé srnča, nedotýkajte sa ho. Odsúdili by ste ho tým na smrť.

Možno si ešte spomínate na smutný príbeh Bambiho. V Hornej Súči ho prežívajú dve ženy. Našli totiž malú srnku, ktorá ležala v tráve vedľa zastrelenej matky.

Rozprávkový príbeh srnčeka Bambiho pocítili na vlastnej koži, keď sa skoro ráno vybrali do lesa na huby. Keď prišli na svoje obľúbené miesto, pod jedným smrekom našli zastrelenú veľkú srnu a vedľa nej bolo jej mláďa.

Takmer všetky srny v tomto čase privedú na svet mladé. Nad nepochopiteľným činom krúti hlavu aj skúsený poľovník.

"Je čas rodenia mláďat. Ani tí najväčší pytliaci by v živote neurobili to, aby zastrelili, alebo nejak zobrali mamu od mláďaťa," čuduje sa Ján Drha, predseda poľovníckeho združenia.

V takomto prípade je osud malej srnky neodvratný. V lese by vedľa svojej zastrelenej matky zomrela od hladu. O srnčiu sirotu sa teraz stará dcéra poľovníka

Bude jej dávať kozie mlieko a ak vydrží a do dvoch týždňov nezdochne, tak by vraj mala prežiť. Tým sa však problémy nekončia.

"Druhý problém a myslím si, že ten je väčší, je vrátiť ju prírode. To je ďaleko väčší problém, lebo kozie mlieko sa dá zohnať, dá sa o to postarať, ale pokiaľ ho chceme vrátiť do prírody, to je už dosť veľký problém. Zviera sa navyše vždy vracia k tým, ktorí sa oň starali. Je to také klasické puto," vysvetlil poľovník.

Stále však majte na pamäti, že ak nájdete v lese malé srnča, nedotýkajte sa ho. Odsúdili by ste ho tým na smrť. 


HORNÁ SÚČA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Srnka

Dôležité udalosti