Domáce

Trenčania majú po 80 rokoch smolu

Trenčiansky hrad

Domáci i turisti sa toto leto neokúpu na mestskom kúpalisku.

Obyvatelia Trenčína a návštevníci mesta sa počas tohto leta nebudú môcť po vyše 80 rokoch okúpať na letnom kúpalisku. Staré kúpalisko pre rekonštrukciu železničnej trate zbúrali, nové je ešte nefunkčné, nemá dotiahnuté inžinierske siete.


Podľa hovorkyne mesta Eriky Ságovej, Trenčanov mesto už rok vopred informovalo, že v tejto letnej turistickej sezóne zostanú bez kúpaliska. Siete k novému kúpalisku dotiahnu až v budúcom roku, kedy by už malo začať slúžiť verejnosti. 

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

"V máji 2015 musí byť tzv. malá stavba nielen dokončená, ale už aj skolaudovaná. Jej súčasťou je nielen rozšírenie a úprava niektorých komunikácií v Zámostí, ale aj napojenie novej plavárne k sieťam, rekonštrukcia prístupového mosta na Ostrov, ktorý bude rozšírený o lávky pre chodcov i cyklistov, zväčšené bude i parkovisko pri krytej plavárni," skonštatovala Ságová s tým, že od mosta na Ostrov k novému kúpalisku vybudujú novú cestu.

Zdroj: TASR

Ako dodala, predchádzali tomu zložité rokovania primátora Trenčína Richarda Rybníčka s vedením Železníc SR o zmluve, ktorej sa ľudovo hovorí malá stavba. Ide o sumu 6,5 milióna eur, ktorú investuje štát. "Jednou z najbližších možností letného kúpania bude pre Trenčanov počas tohto leta nádrž v miestnej časti Opatová, kde sa mesto snaží zabezpečiť autobusovú dopravu počas letných prázdnin," doplnila hovorkyňa.

Nové letné kúpalisko v Trenčíne dokončili na jeseň 2010, len pár týždňov pred komunálnymi voľbami. Nemalo však inžinierske siete, a tak bolo nefunkčné. Trenčiansky primátor Rybníček kauzu kúpaliska bez vody zdôvodnil manažérskym zlyhaním jeho predchodcu Branislava Cellera, ten tvrdil, že siete mali vybudovať Železnice Slovenskej republiky.

TRENČÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.