Domáce

Ešte vydržte, od piatku sa poriadne oteplí

Slnko jeseň
Zdroj: Internet

Teplomer bude atakovať 28 stupňov.

Dnes sa začal prvý letný mesiac v roku a oslavovali ho najmä deti svojim medzinárodným sviatkom.

Družica

Na Slovensku sme mali oveľa viac oblačnosti na východe ako na západe územia. Postarala so o to oblačnosť spojená s tlakovou nížou, ktorá sa presúvala v blízkosti našich hraníc nad Poľsko a Ukrajinu a pôjde ďalej nad Bielorusko.

Súčasne sa nad západnou Európou nachádza oblasť vyššieho tlaku vzduchu no a postavenie týchto tlakových útvarov sa výraznejšie nezmení ani zajtra.

Teploty

Stále k nám bude teda medzi nimi prúdiť chladný vzduch od severu. Preto sa Slovensko aj zajtra bude nachádzať v teplotnom pásme od 15 do 20 stupňov, iba na juhu bude o niečo teplejšie, naopak na severe zasa o pár stupňov chladnejšie

Zrážky

Zrážky očakávame na našom území zajtra opäť iba slabé, ale pravdepodobne sa častejšie vyskytnú najmä v horských oblastiach severného a východného Slovenska a to vo forme prehánok, alebo slabého dažďa.

Vietor

No a čo sa vetra týka tak dnes ešte fúkal silnejšie na západe a najmä vo východoslovenskej nížine, v nárazoch do 40 km/h. Na Lomnickom štíte dosahovali jeho nárazy ráno až okolo 70 km/hod, okrem iného tam ešte aj snežilo.


Zajtra bude stále fúkať od severozápadu až severu, približne rýchlosťou do 25 km/h, ale počas dňa jeho rýchlosť zoslabne.

Dnešné MDD ste si určite poriadne užili, či už v zamračenom počasí so slabým dažďom, ako to bolo na východe, alebo aj v prítomnosti slnečných lúčov, ako to bolo dožičené deťom na západe Slovenska. Teplota sa pohybovala od 15 na severe do 22 stupňov na juhu.

Doprava

Začal sa nielen prvý letný mesiac ale pred nami je aj nový pracovný týždeň, takže pripravte sa psychicky na tradičné pondelkové kolóny a buďte trpezliví. Inak by vám počasie zajtra problémy na cestách robiť nemalo.

Noc

V noci bude polooblačno, na východe bude stále viac oblačnosti a tam sa vyskytnú aj prehánky, alebo občasný dážď častejšie, ako na ostatnom území. Do rána sa ochladí na 11 až 5 stupňov.

Pondelok už bude o niečo slnečnejší a tiež aj teplejší ako dnešný deň.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude zväčša polooblačno a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba ojedinele. Teplota vystúpi popoludní na 18 až 23 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude spočiatku polooblačno, popoludní až oblačno s častejšími prehánkami na severe, ako na ostatnom území. Na severe vystúpi teplota na 13 až 17st, smerom na juh sa oteplí do 23.

Východné Slovensko

No a na východe by malo byť zajtra najviac oblačnosti a tiež aj prehánok, alebo slabého občasného dažďa. Teplota vystúpi na 14 až 20 stupňov.

Hory

Naše hory budú mať zajtra počasie podobné aké tam bolo dnes. To znamená, že bude zväčša polooblačno, okolo poludnia až oblačno so slabým dažďom, prehánkami, ktoré budú vo vysokých polohách snehové. V nadmorskej výške 1500m bude okolo 6 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď sa zajtra zlepší na 2, takže nás bude ovplyvňovať slabá až mierna záťaž.

Predpoveď do piatku

V ďalších dňoch sa už opäť začne otepľovať, takže obdobia s chladným a teplým striedaním počasia budú pokračovať aj naďalej.

V utorok sa začne meniť smer prúdenia vzduchu, najprv bude fúkať iba slabý vietor, ale postupne sa jeho smer otočí a v ďalších dňoch začne prúdiť teplý vzduchu od juhu a to spôsobí, že kým v utorok bude 17 až 24, tak do piatku sa oteplí na 22 až 28 stupňov.

Počasie bude zväčša polooblačné, popoludní až oblačné, s tým, že sa budú v nestabilnom ovzduší tvoriť každý deň prehánky alebo ojedinelé búrky a to najmä popoludní. V noci však žiadne mrazy nehrozia, takže záhradkári a poľnohospodári môžu byť pokojní.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.