Nevídaná agresia: Chlapec (7) udupal zranenú hrdličku na smrť, otec sa iba prizeral

Ďalší prípad týrania sa v Tekovských Lužanoch odohral o pár hodín neskôr. Aktérom bola žena.

Človeku sa až zastavuje rozum. Malé dieťa utýralo zviera na smrť. Len sedemročný chlapec uprostred námestia urobil niečo, čo otriaslo aj tvrdými chlapmi.

Na autobusovej zastávke v Tekovských Lužanoch čakal malý školák s otcom. Na zem zletela vyčerpaná hrdlička. Obecný policajt, ktorý išiel okolo, uvidel, že malý Santiago po vtákovi dupe. Hrdlička v bolestiach uhynula.

„Spýtal som sa ho, prečo to robí, či by sa jemu páčilo, keby po ňom takto niekto poskákal," uviedol Peter Podhorský, náčelník obecnej polície v Tekovských Lužanoch.

Zarážajúce na tomto prípade však bolo, že otec malého agresora stál len pár metrov od neho a neupozornil ho. „Ja som to nevidel, keď kopol doňho Santiago, ja som to nevidel," tvrdí Jozef Lakatoš, otec chlapca.

Podľa psychológa je problém vo výchove, dieťa v takom veku samo od seba nevie, čo je dobré a čo je zlé. Otec tvrdí, že svojmu synovi dal po incidente príučku.

Pár hodín na to však obecní policajti riešili ďalší zarážajúci prípad. Jeho aktérkou bola dospelá žena.

Tá hodila svojho psa do betónovej skruže na kanalizáciu. Svedkovia opísali, že psík bol vo veľkom strese a od strachu sa pocikal.

Zachránila ho obetavá žena, ktorá vliezla do skruže a odniesla psa do útulku. Tyranku môžu odsúdiť až na dva roky. Chlapca, ktorý utýral hrdličku, bude zrejme riešiť aj vedenie školy.


TEKOVSKÉ LUŽANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.