Domáce

Školák (14) zmizol bez stopy. Zatúlal sa do Maďarska

chlapec.jpg

Po noci a ďalšom dni sa rodine ozval.

Strach a pocit bezmocnosti. To všetko prežívali najbližší 14-ročného školáka z pohraničného mesta na južnom Slovensku. Chlapec bez stopy zmizol. Pri jeho hľadaní sa ukázalo, ako neuveriteľne súdržní boli ľudia zo širokého okolia.

Školák odišiel z domu v piatok po pol druhej popoludní. Športovo sa obliekol, sadol si na horský bicykel a starej mame povedal, že o chvíľu sa vráti. Viac ho však nebolo. Rodina čakala do noci, potom otec zašiel na políciu. Školáka hľadal každý, kto mohol. Okrem policajtov aj rodičia, starí rodičia, susedia a kamaráti.

Pre chlapcových najbližších to boli hodiny utrpenia. Ešte nikdy sa nestalo, že by z domu odišiel a nedal o sebe vedieť. Nevzal si kľúče ani mobil. Rodičia prosili o pomoc aj na sociálnej sieti. Napokon im niekto napísal, že chlapcov bicykel videli v meste v susednom Maďarsku. 


Po noci a ďalšom dni plnom úmorného hľadania sa školák konečne ozval. Zavolal na vlastný mobil, ktorý nechal doma. Niekto vraj chlapca doviezol autom do najbližšieho mesta v maďarskom pohraničí. Rodičia si poň prišli. Je živý a zdravý. Starý otec je vďačný všetkým, ktorí ho pomáhali hľadať.

Čo chlapca viedlo k tomu, aby odišiel z domu, zašiel do Maďarska a túlal sa tam, zatiaľ s istotou nevedia ani jeho príbuzní.

ŠAHY/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.