Dôchodca sa bojí o svoj život. Muža, ktorý ho polial benzínom a zapálil, stíhajú na slobode

Po útoku sa Milanovi zmenil celý život. Bez lekárov už fungovať nedokáže.

Dobil ho oceľovou tyčou a nakoniec polial benzínom a zapálil. Milan (62) sa stal obeťou bezcitného útočníka. No aj takmer dva roky po útoku sa stále bojí o život. Muž, ktorý ho napadol, je totiž na slobode.

K útoku došlo v jednej z firiem v objekte v Prievidzi. Milan tam prišiel za kamarátom. Keď zbadal kanceláriu, myslel si, že ju niekto vykradol.

Hneď ako vošiel do kancelárie, zatvorili sa za ním dvere a dostal silný úder do hlavy. Rany dostával oceľovým hrotom od zbíjačky. Keď bezvládne ležal na zemi, útočník ho polial benzínom. „Teraz ťa podpálim a zhoríš," povedal vraj útočník svojej obeti.

„Aj to tak spravil. Ja som si akurát dokázal kryť vrchnú časť tela ale nohy ostali poliate," opisuje dôchodca chvíle hrôzy.

To, že prežil, bol aj podľa lekárov zázrak. Útočník si vraj chcel pôvodne vybaviť účty s úplne iným mužom. Policajti ho chytili a obvinili z ublíženia na zdraví, krádeže a poškodzovanie cudzej veci.

Podľa dôchodcu však išlo o evidentný pokus o vraždu.

„On mohol ujsť, keď ma počul odomykať, mohol ujsť keď ma prvý raz ovalil, ja som ho stále nevidel. Neušiel a chcel to dokončiť a stále to Prievidza nechcela kvalifikovať ako pokus o vraždu - vraj tam nebol úmysel," čudoval sa napadnutý dôchodca.

Po medializovaní prípadu dobitého a podpáleného muža sa veci zmenili. Prípad prevzal iný vyšetrovateľ a útočníka obvinili z pokusu o vraždu.

Po útoku sa Milanovi zmenil celý život. Bez lekárov už fungovať nedokáže. Navyše mu spať nedáva ani fakt , že útočníka stíhajú na slobode.


PRIEVIDZA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pokus o vraždu

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.