Slovensko potrebuje úsmev. Oficiálny portrét budúcej prezidentky je iný, ako sa očakávalo

Zuzana Čaputová odpovedá na otázky novinárov po fotení oficiálneho portrétu.
Zdroj: TASR

Do predaja sú už pripravené aj známky a príležitostné obálky k inaugurácii.

Do inaugurácie Zuzany Čaputovej ostávajú dva dni. Prípravy finišujú. Od dnes je konečne k dispozícii aj oficiálny portrét budúcej prezidentky. Je podstatne iný, ako sa pôvodne očakávalo.

Hovorca budúcej prezidentky k tejto zmene uviedol, že Slovensko potrebuje úsmev. A keďže ide o portrét na celé volebné obdobie, vyžadoval si viac času a možnosť vyskúšať viac outfitov.

Oficiálny portrét dnes už nevisí nikde povinne, no zvyknú si ho stále objednávať školy, úrady či dokonca firmy. S poštovným a balným vyjde jeden kus 36 eur.

Zdroj: Martina Töröková

Zuzana Čaputová stála v posledných týždňoch pred objektívnom naozaj často. Na titulke s ňou vyšiel aj ikonický módny magazín. Fotografie vyvolali búrlivé reakcie, aj špekulácie čo tým chcel autor povedať. Fotograf odkazuje, že netreba za všetkým hľadať nejakú symboliku.

K prezidentskému úradu na Slovensku patrí aj prezidentská známka. Na každej pošte na slovensku si budete môcť tieto známky zakúpiť.

Do obehu ich pustia hneď ráno, pár hodín pred inauguráciou. Zuzana Čaputová sa stane prezidentkou túto sobotu úderom poludnia po zložení sľubu.


BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Inaugurácia

Dôležité udalosti