Tunel v Prešove prerazili o tri mesiace skôr, vodičom má slúžiť o dva roky

richter.mp4
Zdroj: TASR

Jazda cez mesto trvá približne 24 minút, úsek diaľnice prejdú vodiči za päť minút.

O tri mesiace skôr oproti plánovanému harmonogramu prerazili vo štvrtok (13. 6.) tunel Prešov, ktorý je súčasťou diaľnice D1. Stavba ide podľa plánu a celý úsek diaľnice dokončia v plánovanom termíne o dva roky.

„Som rád, že výstavba prešovského tunela, ako aj celého obchvatu, ide podľa plánu. Záleží mi na tom, aby táto stavba nemala meškanie, lebo ide o dôležitú cestu pre miestnych obyvateľov a zároveň úsek našej najdôležitejšej diaľnice na Slovensku. Viem, že ľudí v Prešove zaujíma aj severný obchvat a pokračovanie R4 smerom na poľské hranice. Toto sú projekty, na ktorých robíme a chceme ich spustiť hneď ako bude všetko pripravené. Východ Slovenska bol z pohľadu rozvoja dopravnej infraštruktúry v minulosti zanedbávaný a teraz to dobiehame," povedal minister Árpád Érsek.

Úsek diaľnice D1 Prešov západ - Prešov juh je priamym pokračovaním úseku D1 Svinia - Prešov západ, ktorý je už v prevádzke. V križovatke Prešov juh je diaľnica napojená na existujúcu diaľnicu D1 Prešov - Budimír. Diaľnica D1 bude tvoriť „západný" obchvat mesta Prešov a rýchlostná cesta R4 bude tvoriť „severný" obchvat mesta Prešov. Tieto komunikácie sú navzájom prepojené v mimoúrovňovej križovatke Prešov západ.

Vodiči ušetria jazdou po prešovskej diaľnici približne 18 minút (až 80 percent času) oproti pôvodnej trase cez mesto. Kým jazda po starej ceste cez mesto trvá približne 24 minút, úsek diaľnice prejdú vodiči za päť minút.

Projekt výstavby diaľničného úseku D1 Prešov, západ - Prešov, juh je spolufinancovaný z Kohézneho fondu cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

Projet stojí vyše 327 mld bez DPH, väčšinu peňazí sme získali z eurofondov.


PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tunel

Dôležité udalosti