Pre horúčavy sa v škole pri Hlohovci učia len tri hodiny. Namiesto telocviku lížu nanuky

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Viac ako tridsaťstupňové teploty v triedach namerali v škole tri dni po sebe.

Už štvrtý deň bojujeme s extrémnymi horúčavami. Kolapsov z tepla pribúda, pomoc záchranárov potrebovali desiatky pacientov. Pre vysoké teploty niektoré školy fungujú v špeciálnom režime a deti posielajú skôr domov. V Šúrovciach neďaleko Hlohovca sa učia iba tri hodiny.

Krátko pred desiatou je triedach na nevydržanie, dusno a ťažko sa dýcha. V učebniach na hornom poschodí sme namerali 30 stupňov Celzia. Poobede je tam ako v pekle, až 35 stupňov. Hodinu telesnej výchovy nahradili učitelia ôsmakom, kvôli horúčave, lízaním nanukov v parku.

Tropické teploty dávajú zabrať najmä deťom na prvom stupni. V triedach sa doslova varia. Keď sa im v zime opiera slnko do okien tak si pochvaľujú. V takýchto horúčavách nepomôžu ani žalúzie.

Viac ako tridsaťstupňové teploty v triedach namerali v škole tri dni po sebe. Vedenie bolo nútené konať, 45 minútové hodiny skrátili na polhodinu a domov odchádzajú o jedenástej. Posledný júnový mesiac v škole je z roka na rok teplejší. 

Žiaci už odpočítavajú dní do začiatku prázdnin. Podľa nich najlepšie by bolo ak by kvôli horúčavám sa začali už v polovici júna ako napríklad v Maďarsku alebo rovno aby sa prázdniny posunuli o mesiac skôr.

Ministerke školstva sa nápad skorších letných prázdnin nepozdáva. "Robíme si štatistiky, koľko dní trávia deti v škole a koľko dní majú voľno. Verte mi, je to už pomaly na polovicu, lebo majú toľko voľna počas roka," poznamenala Lubyová.


HLOHOVEC/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti