Progresívne Slovensko a Spolu podpísali koaličnú dohodu, do volieb idú spoločne

Luke Perry na archívnych fotkách. Tieto zábery doteraz nikto nevidel
Zdroj: TV Markíza

Koaličnú zmluvu nezverejnia, podľa informácií TV Markíza ale bude obsahovať viacero dodatkov.

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) a Spolu-OD sa dohodli na spoločnej kampani do budúcoročných volieb do Národnej rady (NR) SR. V piatok podľa predsedu Spolu-OD Miroslava Beblavého podpísali koaličnú dohodu. Tá má podľa jeho slov platiť nielen do volieb, ale aj v prípadnej vládnej koalícii.

"Každý z nás musel urobiť kompromisy, aby sa nám podarilo to, prečo sme išli do politiky, aby sme priniesli zmenu," povedal predseda PS Michal Truban. Podľa jeho slov chcú ukázať, že sú novými politikmi, ktorí sa nechcú hádať, ale majú ambíciu ukázať, že sa vedia dohodnúť.

V súvislosti s lídrom koalície vo voľbách poznamenal, že sa chcú dohodnúť počas leta. Truban doplnil, že ho vyberú na základe prieskumov verejnej mienky, ale aj ďalších faktorov. "Je to aj o dohode, nielen o číslach," skonštatoval. Pripustil možnosť, že lídrami koalície bude skupina osôb. Jednotku na kandidátke však vyberú po spoločnej dohode.

Rozhodnutie o lídrovi nechali na leto aj preto, lebo očakávajú vyjadrenie dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku a jeho novozaloženej strany. Podľa Beblavého mu chcú dať čas a priestor, rovnako mu chcú dať najavo, že čakajú na jeho vyjadrenie a majú záujem o rovnocennú spoluprácu.

Na otázky o spolupráci s inými stranami odpovedali, že vylučujú len spoluprácu so Smerom-SD, ĽSNS a SNS.

Koaličnú zmluvu nezverejnia, podľa informácií TV Markíza ale bude obsahovať viacero dodatkov.

Zdroj: TV Markíza

 Viac uvidíte v Televíznych novinách

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Spolu

Dôležité udalosti