Nešťastie na Oravskej priehrade: Rybár skočil z člna do vody a už sa nevynoril

Prezidentka Zuzana Čaputová na Devíne.
Zdroj: TASR

Pátranie komplikuje nulová viditeľnosť.

Hasiči hľadajú na Oravskej priehrade muža, ktorý mal v časti Prístav skočiť z člna do vody a už sa nevynoril. TASR o tom informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Doplnil, že hasičom nahlásili udalosť krátko pred 13. h. "Ihneď sme nasadili sedem hasičov s člnmi z Hasičskej stanice Tvrdošín, Hasičskej stanice Námestovo a začala sa záchranná akcia. Máme prehľadaných 300 metrov a pokračujeme smerom k priehradnému múru," uviedol Kapusniak.

Portál denníka Sme informoval, že na člne sa plavila trojica rybárov. Jeden z nich, 28-ročný muž z Medvedzia, sa rozhodol, že na breh, ktorý bol vzdialený približne 100 metrov, dopláva. Kamaráti ho od bláznivého nápadu odhovárali, nedal si však povedať. Po niekoľkých minútach sa stratil pod hladinou.

"Keďže bola nulová viditeľnosť, museli sme zavolať potápačov. Na miesto dorazila na naše vyžiadanie potápačská skupina z Hasičskej stanice Trenčín s tromi člnmi. Prehľadávame tieto miesta intenzívnejšie, ale zatiaľ bezúspešne," dodal riaditeľ KR HaZZ.

NÁMESTOVO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Oravská priehrada

Dôležité udalosti