Muž nominovaný na podnikateľa roka čelí obvineniam z daňových podvodov

V studni v Senici zomreli dvaja ľudia
V studni v Senici zomreli dvaja ľudia Zdroj: TV Markíza

Ako člen organizovanej skupiny mal okrádať štát na daniach.

Muž nominovaný na ocenenie podnikateľ roka si dnes prišiel vypočuť rozsudok. Žalujú ho z daňových podvodov, no verdikt je aj po troch rokoch a dvadsiatich dvoch pojednávaniach v nedohľadne.

Zvolenský podnikateľ Anton Barboráš mal podvádzať štát na daniach spolu s piatimi kumpánmi ako organizovaná skupina. Zadržali ho v roku 2014.

Ani dnes však sudca definitívne nerozhodol, vyšlo totiž najavo, že podnikateľa už v minulosti súdili za podobné daňové podvody a ani táto kauza nie je dodnes uzatvorená. Vtedy ho okresný aj krajský súd spod obžaloby oslobodili, najvyšší súd však rozhodol inak - a vrátil prípad na nové pojednávanie.

Navyše, ústavný súd eviduje dve podania, teda sťažnosti niektorých z obžalovaných. Rozhodnúť o nich môže, ale nebude to skoro.

Obžalovaní muži vraj medzi firmami fiktívne obchodovali s elektrosúčiastkami a na základe toho si uplatňovali neoprávnený odpočet DPH. Tovar a fiktívne faktúry mali končiť aj vo firmách v českej republike. V prípade dokázania viny hrozí obžalovaným až trinásťročné väzenie.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Podnikateľ

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.