Táto správa nepoteší žiadneho vodiča. Križovatka diaľnic D4 a D1 tak skoro nebude

studna_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Stále nevieme, kto a za koľko megaprojekt postaví.

Skôr ako v roku 2021 z D1 na bratislavský obchvat nezídeme. Opoziční poslanci po kontrole, ktorú ukončili na stavbe D4R7, navyše tvrdia, že za to môže štát. Na megaprojekte za stámilióny eur si vraj neustrážil ani kvalitu použitých materiálov.

Kým má D4 už jasné kontúry, problém je s jej pripojením na existujúcu diaľnicu. Tie má na starosti štát. Tvrdí, že mešká kvôli ťahaniciam s aktivistami.

Stále nevieme, kto a za koľko megaprojekt postaví. No vieme aspoň to, že bude stáť minimálne o dva roky neskôr, ako mal. A aj to len v akomsi provizórnom režime.

Poslanecký prieskum na stavbe ukončili s viacerými pochybnosťami. Stále sa vraj nevyvrátili podozrenia okolo použitia recyklátu pod R7. Rezort dopravy si vraj pri tom mohol všetko skontrolovať sám a to už hneď od začiatku výstavby.

Obchvat hlavného mesta je tak stále pod drobnohľadom. Poslanci si s kontroly odniesli množstvo dokumentov a materiálov, ktoré plánujú detailne preskúmať s odborníkmi. O ich záveroch plánujú verejnosť ďalej informovať.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme D4

Dôležité udalosti