Úplne nový cyklochodník musia v Nitre rozkopať a posunúť, niekto sa totiž v trase pomýlil

Obyvatelia pred panelákom.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Vlani na jeseň už cyklochodník stihol rozhnevať vinohradníkov.

Najskôr zahatali ľuďom cestu k úrode, teraz pre zmenu musia úplne nový chodník rozkopať. Stavbárov poslali počas niekoľkých mesiacov na to isté miesto už druhýkrát. Niekto totiž urobil chybu. Chodník pre cyklistov, ktorý mal spojiť dve mestá, musia o pár centimetrov preložiť.

Osemnásť kilometrová cyklotrasa má podľa nákresov viesť od Nitry cez vinohrady až do Vrábeľ. Na poľnú cestu už natiahli asfalt, pár týždňov na to však na chodník museli nahnať zbíjačky.

Vlani na jeseň už cyklochodník stihol rozhnevať vinohradníkov. Tí sa po úzkej ceste k úrode s technikou nedostanú.

Čerstvo natiahnutý asfalt rozbili. Chodník totiž musia posunúť asi o 20 centimetrov a postaviť úplne nanovo.

Niekto totiž urobil chybu – chodník v skutočnosti vedie inakadiaľ ako na projekte. "Práce sa vykonávajú z dôvodu chybného vytýčenia cyklotrasy. Prekládka sa vykonáva na troch miestach, kde došlo k jej vybočeniu," povedala hovorkyňa Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľga Prekopová.

V jednom úseku sa pomýlili až o meter.

Na osemnásť kilometrovú cyklotrasu sa poskladal kraj, únia a štát. Cyklochodník mal stáť dokopy viac ako 341 000 eur, chyba však vraj kraj nebude stáť ani euro. "Kraj túto prekládku nebude platiť, pretože pochybenie nebolo zo strany objednávateľa," dodala Prekopová.

Viac uvidíte v reportáži Moniky Kolekovej


NITRA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme NR

Dôležité udalosti