Cesta do Bratislavy sa prepadla, vodiči sa vyhýbajú obrovským jamám. Tankodrom už začali riešiť

vinari_tvnoviny.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Po úseku cesty medzi bratislavskými Vajnormi a Ivankou pri Dunaji pritom prejdú denne tisíce áut.

Jednu cestu stavajú, druhú ničia. Výstavba bratislavského obchvatu so sebou prináša svoju daň. Ťažké mechanizmy urobili z frekventovanej cesta pri Vajnoroch doslova tankodróm. Vodiči sa musia vyhýbať obrovským jamám a vážnejšia nehoda je iba otázkou času. Bratislava už začala na podnet Televízie Markíza túto situáciu riešiť.

Jeden nákladiak za druhým a takýto je výsledok. Cesta, ktorá patrí k frekventovaným ťahom smerom do hlavného mesta sa prepadla, sa na viacerých miestach prepadla, vodiči sa tak musia vyhýbať aj polmetrovým jamám.

Po úseku cesty medzi bratislavskými Vajnormi a Ivankou pri Dunaji pritom prejdú denne tisíce áut. Je totiž spojnicou s diaľnicou D1. Vodiči hovoria, že tento úsek sa stal mimoriadne nebezpečným.

Keďže po ceste jazdia veľké nákladiaky, ktoré vozia materiál na stavbu diaľnice D4, často sa vodiči nemajú kam uhnúť a premávka sa spomaľuje. Ten úsek cesty patrí hlavnému mestu, na problém sme magistrát upozornili a situáciu začali ihneď preverovať. "Aj na základe vášho upozornenia sme na miesto vyslali našich dispečerov, ktorí stav skontrolovali. Vyzveme developera, aby zabezpečil nápravu," povedal Bubla.

Oslovili sme stavebníka bratislavského obchvatu, kedy dá cestu do poriadku. Spoločnosť D4R7 nám ale do uzávierky stanovisko neposlala. Odpoveď nám prisľúbili v nasledujúcich dňoch. Údajne ale v tejto podnet neevidujú.

Neustále presuny ťažkých mechanizmov pociťuje na vlastnej koži aj stará senecká cesta.

Tú už na viacerých miestach museli plátať. No na tomto úseku pred Ivankou pri Dunaji zrejme dôsledkom výstavby vozovka v strede na niekoľkých metroch praskla. Cestu má vo vlastníctve Slovenská správa ciest. Aj ju sme v tejto súvislosti kontaktovali, aké kroky v tomto smere podnikli a či žiadali alebo budú žiadať stavebníka obchvatu o opravu. Reakciu nám prisľúbili v stredu.

Reportáž nakrúcal René Medzihradský


SENEC/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchvat Bratislavy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.