Rodina nevidiaceho chlapca, ktorých v motoreste odmietli obslúžiť, tam prišla znova

Nehoda vozidiel v pri Bardejove
Nehoda vozidiel v pri Bardejove Zdroj: Nekŕmte nás odpadom/Facebook

Na sociálnej sieti uviedli, že si incident chceli s majiteľom vysvetliť, lebo v reakcii uviedol samé klamstvá.

Prípad, ktorý sleduje celé Slovensko na sociálnej sieti. V motoreste Dubnik pri Žiari nad Hronom pred časom odmietli obslúžiť rodinu s nevidiacim chlapcom, ktorý má vodiaceho psa. Práve prítomnosť zvieraťa mal byť najväčší problém. Celý incident pôvodne zverejnila na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom jedna zo zákazníčok motorestu, ktorá bola zhrozená z konania personálu.

Majiteľ motorestu sa po zverejnení prípadu nechcel vôbec vyjadrovať. Nečakal, že príspevok na sociálnej sieti bude mať taký ohlas. Až neskôr zverejnil vyjadrenie, ktoré mnohých šokovalo.

Viac o incidente v motoreste si prečítate v článku: Príbeh vyhodeného nevidiaceho chlapca rozhneval Slovákov. Motorest tvrdí, že všetko bolo inak

Dnes sa k nemu vyjadrila aj poškodená rodina. Podľa nich je tvrdenie majiteľa motorestu Dubník jedno veľké klamstvo.

„Rada by som uviedla pár faktov: Incident sa stal 9. júna a nie 15., ako uvádzate. Možno, ak by ste ďalšieho nevidiacieho v iný deň tiež takto... Ďalej, miest na sedenie tam bolo až až. My sme urobili ústupok a nechceli sme obťažovať ľudí, tak sme sa rozhodli sedieť na terase. Ďalej, nehnevajte sa na mňa, ale nevšimnúť si človeka s bielou palicou a riadne označeným vodiacim psom??? To ako vážne???? Ďalej, absolútne nie je pravda, že by ste reagovali spôsobom, ktorý ste popísali, "že to mení situáciu". O nedostatku miesta na sedenie nebola ani reč."

Rodina sa do motorestu dnes opäť vrátila. „Dnes sme tam boli a čakali sme, že sa k tomuto všetkému postavíte čelom a nejako to vyriešime k spokojnosti všetkých. Ale bohužiaľ ste zbabelo strčili hlavu do piesku." Nedočkali sa žiadneho ospravedlnenia ani konfrontácie. Navyše, sám majiteľ sa teraz cíti byť poškodený. Rodina uviedla, že môže byť len rád, že vtedy nezavolali políciu.

„Nešli sme vás ani linčovať ani ukameňovať, ale ponúknuť vám šancu to vyriešiť a vy ste ju nevyužili. Prajem vám len, aby ste si uvedomili, čo ste vlastne spôsobili a aby ste prijali skutočnú pravdu."

Celé vyjadrenie si pozrite tu:

BRATISLAVA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Motorest

Dôležité udalosti