Búrky sa valili východom: V Prešove zatopilo ulice, pri Levoči diaľnicu D1

uputavka cernak lalis_tvnoviny.mp4
Zdroj: Patrik Kočiš

V oblasti Levoče sa vyskytla intenzívna supercelárna búrka, ktorú sprevádzalo krupobitie.

Hasiči v Prešove momentálne zasahujú po intenzívnej búrke vo viacerých lokalitách v meste. Ako pre TASR uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, odčerpávajú vodu zo suterénov rodinných a bytových domov.

"Ide o ulice Za kalváriou, Záhradnú, Odborársku a Levočskú. V teréne je zatiaľ desať hasičov s tromi kusmi techniky," priblížil operačný dôstojník.


Podľa hovorkyne mesta Evy Peknušiakovej v lokalite Za kalváriou bol potrebný zásah na kanalizácii, ktorý vykonala spoločnosť MP Kanal.

"Intenzívna voda sa valila aj historickým centrom mesta, rovnako ako počas nedávnej búrky na ulici Jarkovej a Floriánovej. Doteraz neboli hlásené žiadne spadnuté stromy, ktoré by bolo potrebné odstrániť. Počas intenzívnej, takmer hodinu trvajúcej búrky, spadlo v Prešove 16,5 milimetra zrážok, ktoré spôsobili uvedené komplikácie," doplnila Peknušiaková s tým, že momentálne je situácia stabilizovaná.

Takto to vyzeralo o 13:45 v oblasti Kalvárie v juhozápadnej časti mesta.

V oblasti Levoče sa vyskytla intenzívna supercelárna búrka, ktorú sprevádzalo krupobitie. Prívalové zrážky zaplavili niekoľko ciest a pod vodou sa ocitla aj diaľnica D1 pri Levoči. Informoval portál imeteo.sk.

Diaľnica pri Levoči sa premenila na rieku.

PREŠOV/TASR, tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti