Kočner vypovedal k vražde mafiána. Má niečo spoločné s jeho popravou?

Adrián Bartalos
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Jána Takáča zavraždili na bratislavských Kramároch ešte v roku 2003.

Marian Kočner sa opäť postavil pred vyšetrovateľa. Pre ďalšiu vraždu. Televízia Markíza zistila, že ho vypočúvali k poprave mafiána Jána Takáča.

Meno kontroverzného podnikateľa spomenul v tejto súvislosti bývalý siskár Peter Tóth. Kočner mal mať podľa neho so šéfom podsvetia spory ešte z 90-tych rokov. Mariana Kočnera priviezli do Bratislavy z leopoldovskej väznice. 

Vyšetrovateľa protizločineckej jednotky zaujímalo, či má niečo spoločné s mafiánskou popravou. Jána Takáča zavraždili na bratislavských Kramároch ešte v roku 2003. K streľbe sa priznal nájomný vrah od Juraja Ondrejčáka alias Piťa. "Zbadala som strieborné auto, ešte chlap sa otočil, ešte strelil,“ povedala vtedy svedkyňa streľby.

Motívom vraždy mali byť osobné spory Jána Takáča a Juraja Ondrejčáka. Ešte v marci tohto roka sa ale objavilo svedectvo exsiskára Petra Tótha. Ten mal do zápisnice uviesť, že likvidácia Jána Takáča nebola len Piťovou iniciatívou, ale v nej podľa jeho informácií mal mať prsty aj Marian Kočner. S Takáčom mal mať obvinený podnikateľ spor. Týkal sa údajne podielov v prípade kauzy Technopol z 90-tych rokov. 

Ján Takáč si údajne na podiely nárokoval, no Marian Kočner mu ich vraj nechcel dať. Zavraždený šéf podsvetia mal dokonca podľa Tótha na podnikateľa vystreliť a zasiahnuť ho. Podľa informácií televízie Markíza spomínané zranenie potvrdila aj zdravotná prehliadka.

Na vražde Jána Takáča sa mal podľa výpovede Petra Tótha Marian Kočner podieľať tak, že vražednému komandu dodal zbrane cez iného mafiána. Kočner ale v tomto prípade obvinený nie je. K tejto vražde už vypovedal v apríli aj Juraj Ondrejčák alias Piťo. Marian Kočner bol na policajnom prezídiu približne štyri hodiny. Opäť mal na sebe nepriestrelnú vestu. 

Dnes je to presne rok, čo Mariana Kočnera zadržali pre podozrenie z falšovania miliónových televíznych zmeniek. Práve pre toto obvinenie je vo väzbe. Chce ale na slobodu. Už v utorok sa Marian Kočner v tejto súvislosti postaví pred sudcu.

„Je to výsluch k väzbe, takže k procesným záležitostiam...napríklad rozhodovanie na najvyššom súde trvalo 15 minút a senát bol poskladaný dve hodiny predtým. Takže to sú všetko procesné veci účelovosť tak väzobného konania.,“ reagoval obhajca Mariana Kočnera Marek Para.

Sudca špecializovaného trestného súdu teda rozhodne o tom, či na júlové pojednávanie v prípade zmeniek príde už ako slobodný človek, alebo ho privezú z leopoldovskej väznice.

Reportáž pripravuje Zuzana Ferenčáková


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján Takáč

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.