Krvavý koniec dedinskej zábavy na Považí vyvolala hádka. Dobrovoľný hasič dostal ranu do čela

Škody po búrke na severozápade Švajčiarska.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Útočník postrelil aj dvoch ďalších mladíkov, potom sa ukrýval v bunkri v lese, kde mal ďalšie zbrane.

Krvavý koniec na dedinskej zábave. V Horovciach neďaleko Ilavy a Púchova 35-ročný muž vytiahol zbraň a začal strieľať. Strela usmrtila mladého dobrovoľného hasiča a ďalších dvoch mladých hasičov ťažko zranila. Po páchateľovi sa spustila veľká pátracia akcia. 

Na miestnej zábave bolo asi tristo mladých ľudí. Krátko pred štvrtou hodinou sa zábava zmenila na drámu.

Ľudia počuli krik a o pár sekúnd neskôr sa z priestorov už ozývali strely. Jeden z mužov vytiahol pištoľ, ktorú mal podľa našich informácii v nelegálnej držbe a začal strieľať. 

Smrteľnú ranu údajne do čela dostal mladý muž. Ďalších dvoch vo veku 19 a 20 rokov postrelil. Jeden mal priestrel brucha a druhý skončil s priestrelom hlavy.   

Na diskotéke bola aj Zuzana. Jej kamaráta Jakuba páchateľ postrelil do brucha. Ledva prišiel za ňou a prosil ju o pomoc. „Začal padať na zem a som ho vlastne zachytila, aby som mu pomohla, tak som ho držala pri vedomí, pokiaľ prišla záchranka. Vôbec nevie nikto, ako to vzniklo celé, lebo niekto hovorí, že sa hádali, každý ma svoju teóriu," povedala Zuzana.

Dlhé hodiny po čine boli na mieste kriminalisti. Muž po streľbe ušiel. A bol nebezpečný - ozbrojený.

Desiatky policajtov sa zhromažďovali v základnej škole a pripravovali plán pátracej akcie. Muža hľadali na autách, štvorkolkách i zo vzduchu.

Policajti s nepriestrelnými vestami prehľadali domy a okolité lesy. Medzitým na sociálnej sieti zverejnila polícia fotografiu údajného útočníka 35-ročného Martina Cibíka. Prísna kontrola bola nielen u nás ale aj na slovensko - českých hraniciach. 

Muž vraj dlhodobo terorizoval okolie a vyhrážal sa. Ľudia v susednej dedine, kde býva, ho už niekoľko mesiacov nevideli. Zdržiava sa údajne v bunkroch, ktoré má vybudované v lesoch.

Po ôsmich hodinách nebezpečného muža zadržali predsa len v jednom z jeho bunkrov hlboko v lese nad obcou Kvašov. Podľa našich informácii tam ukrýval niekoľko ďalších zbraní.

Podrobnosti zisťoval reportér Roman Ruttkay:


HOROVCE/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Púchov

Dôležité udalosti