Rozhodovali o policajtovi, ktorý v Hurbanove zastrelil troch Rómov. Chce ísť na slobodu

odlozenedane_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Tragédia sa stala pred siedmimi rokmi.

Vrah z Hurbanovskej masakry Milan Juhász požiadal o podmienečné prepustenie na slobodu. Pred siedmymi rokmi zastrelil troch mužov na súkromnom pozemku, kde prišiel s nelegálne držanou pištoľou a popravil ich. Súd ho odsúdil na 9 rokov väzenia.

Muž, ktorý strieľal, sa dnes snaží dostať na slobodu. Umožňuje mu to zákon.

Z trestu si odsúdený odsedel tri štvrtiny, a senát okresného súdu svojím správaním počas tohto obdobia presvedčil, že je pripravený viesť riadny život.

"Je to smutné, že to nemôžeme zmeniť ale veľmi to ľutujem samozrejme. Však som už aj viac krát oľutoval, keby sa to dalo vrátiť, tak jednoznačne by som bol za to," kajal sa odsúdený Milan Juhász.

Vo väzení pracoval v automobilovom priemysle a robote sa nevyhýbal. Svoje pracovné povinnosti si vraj splnil na požadovanej úrovni.

Aj preto sa sudca okresného súdu rozhodol, že ho z väzenia podmienečne prepustí na slobodu so skúšobnou dobou na päť rokov.

"Senát okresného súdu dospel k záveru, že odsúdený splnil všetky podmienky, ktoré vyžaduje zákon, aby mohol byť podmienečne prepustený z výkonu trestu odňatia slobody," uviedol Roman Tarabus - hovorca súdov v Trenčíne.

Hlavnou podmienkou bolo odpykanie si troch štvrtín daného trestu, čo uplynulo 16. marca tohto roku.

Sťažnosť však hneď na mieste podal prokurátor, ktorý strelcovi z Hurbanova privrel dvere na slobodu.

Sťažnosťou sa teraz bude zaoberať Krajský súd v Trenčíne, ktorému neplynie žiadna lehota na vybavenie.

Čo sa stalo v Hurbanove

Juhász prišiel na dvor domu rómskej rodiny v Hurbanove 16. júna 2012 dopoludnia, bolo to v sobotu v čase jeho voľna. Zastrelil tam otca rodiny, syna aj zaťa a zranil ďalšieho syna a jeho manželku. Po streľbe sa Juhász vybral k domu primátorky, ktorá však nebola doma. Tvrdil, že jej chcel všetko vyrozprávať. Tam ho aj zadržala polícia.

Juhász pracoval v mestskej polícii dvadsať rokov. Počas vyšetrovania tvrdil, že ho rodina frustrovala, a tak s ňou urobil poriadok.

Znalci u Juhásza zaznamenali paranoidný vývoj, ktorý má nepriaznivý trend, smerujúci k „poruche s bludmi". Zistili, že počas streľby mal zníženú ovládaciu a rozpoznávaciu zložku konania, ktoré takmer vymizli. Streľba bola abnormálnou reakciou, došlo u neho k stavu vystupňovaného afektu.


TRENČÍN/mm, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prepustenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.