Oddnes zaplatia mobilom aj majitelia zariadení Apple. Ukážeme vám, ako na to

Bill Cosby
Zdroj: shutterstock.com/Pressmaster

Službu mohli už nejaký čas využívať majitelia smartfónov s Androidom.

Platba mobilom nie je vo svete žiadnou novinkou, dokonca aj na Slovensku už nejaký ten čas mohli túto možnosť využívať majitelia smartfónov s Androidom. Tešiť sa však môžu už aj používatelia zariadení Apple.

Novú službu zatiaľ môžu využiť klienti bánk J&T Banka, mBank, Slovenská sporiteľňa a Tatra banka. Dostupná je iba pre telefóny iPhone 6 a vyššie rady.

Nastavenie:

1. Otvorte si predinštalovanú aplikáciu Wallet

2. Kliknite na symbol + v pravom hornom rohu

3. Ak už máte kartu priradenú k vášmu Apple ID, stačí vám zadať iba bezpečnostný kód. Ak chcete pridať novú kartu, vyberte si z možností vašu banku. Údaje o karte buď nasnímajte fotoaparátom alebo ich pridajte manuálne

4. Následne vám do správy príde overovací kód, ktorý prepíšete do požadovaného políčka

Zdroj: TVNOVINY.sk

Platba:

Ak máte na telefóne senzor na odtlačok prstov, podržte na ňom váš prst a hornú časť telefónu priložte k bezkontaktnému terminálu.

Ak máte iPhone, ktorý rozpoznáva tvár, stlačte dvakrát bočné tlačidlo a pozrite sa na displej. Následne priložte hornú časť telefónu k bezkontaktnému terminálu.

Platiť sa dá takisto aj hodinkami, kartu si pridáte podobným spôsobom cez aplikáciu Apple Watch. Platbu následne zrealizujete tak, že dvakrát stlačíte bočné tlačidlo a hodinky priložíte k terminálu.


BRATISLAVA/mal

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Platba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.