Starosta Cestíc vraj napadol pracovníčku na úrade. Bitka má dohru na polícii a v nemocnici

Celý incident sa stal na obecnom úrade.

Starosta obce Cestice Róbert Grešo vraj napadol pracovníčku na úrade. Hádka dvoch zamestnankýň s ním má dohru v nemocnici a na polícii. Hlava obce tvrdí, že voči nemu ide o osobnú pomstu.

Celý incident sa stal na obecnom úrade. Pani Viktória tu pracuje ako referentka. V utorok (25. 6.) sa dostala do hádky so starostom. „Začal po mne hádzať šanóny, opľul ma a vynadal mi do všetkého," povedal nám na kameru.

Do hádky sa po chvíli zapojila ďalšia zamestnankyňa úradu. Povedala vraj starostovi, aby prestal. Ten ju údajne pritlačil k polici a udrel do tváre. „Tam s rukou som urobila - choď preč, daj mi pokoj. Ako som dvihla ruku, takú facku mi vylepil, že som myslela, že mi hlava odletí. Teraz mám poruchu pravého ucha. Ležím a čakám na infúziu," opísala nám incident 62-ročná zamestnankyňa úradu v telefonáte, ktorá skončila v nemocnici. Je matkou pani Viktórie, ktorá s Grešom kedysi žila.

Starosta ale celý incident vidí inak. Tvrdí, že zamestnankyne napadli jeho. Za všetkým je vraj osobná pomsta. „Som sa vrátil naspäť k exmanželke a oni to nevedia nejako stráviť. Včera som bol napadnutý, potom aj fyzicky, ale nič nejako extra," konštatoval starosta Grešo.

Úradníčka vraví, že problémy mala so starostom aj kedysi. Neustále sa jej vraj vyhrážal. „Preto som sa odsťahovala. Psychicky i fyzicky ma týral, Vraj ma zabije, že si to aj odsedí a môj syn ma v živote neuvidí. Moje deti ma ešte budú navštevovať, ale ty už žiť nebudeš," povedala nám pani Viktória.

Expartner a starosta Grešo jej oponuje, že je to hlúposť a tvrdí, že celý spor bude pomaličky riešiť. Prípad už má na stole polícia. Trestné oznámenie podala údajne napadnutá zamestnankyňa i starosta. V jednom prípade ide o podozrenie z priestupku proti spolunažívaniu a v druhom o útok na verejného činiteľa.

Reportáž spracoval Jozef Demeter.


CESTICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Starosta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.