Policajti preveria, či mŕtvola nájdená v Dunaji nie je nezvestná matka troch detí Nadežda

Nezvestná žena.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Ženu od januára nikto nevidel.

V polovici januára sa začalo mimoriadne pátranie po nezvestnej matke (39) troch detí z Rusoviec pri Bratislave.

Jej manžel našiel po návrate z práce doma len štvormesačné bábätko. Okolie vtedy prehľadávali pátrači, dobrovoľníci aj špeciálne vycvičené psy. Nasadený bol aj policajný vrtuľník. Manželia majú aj dvoch sedemročných chlapcov.

Nadeždu Ondejkovú naposledy videli 14. januára pred obedom v mieste jej trvalého bydliska. Odvtedy po nej niet ani stopy. Po nezvestnej mamičke pátrajú aj členské štáty európskej únie a od apríla aj Interpol. Potvrdil nám to hovorca Krajskej polície v Bratislave Michal Szeiff. 

Maďarskí policajti stále prehľadávajú Dunaj v súvislosti s potopenou výletnou lodou z konca mája. Hľadajú ešte troch Kórejčanov. Spravodajský server 24.hu polícia uviedol, že telo nájdené v sobotu večer pri budapeštianskej mestskej časti Csepel je v takom zlom stave, že doterajšie rýchle metódy identifikácie nie je možné v tomto prípade aplikovať.

Slovenských policajtov sme sa pýtali, či kontaktovali kolegov z Maďarska alebo či ich oni žiadali o DNA nezvestnej ženy na porovnanie. "Touto informáciou vecne a miestne príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V nedisponoval," povedal policajný hovorca Michal Szeiff.

Podľa našich informácií bude slovenská polícia žiadať maďarskú stranu o informáciu, či telo nepatrí nezvestnej matke z Rusoviec.

 Celý proces identifikácie však môže trvať miekoľko týždňov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti