V noci ktosi ukradol desať koní. Bol medzi nimi aj šampión

Jediný kôň, ktorého zlodeji neukradli z Červenice.
Zdroj: Martin Jedinák

V stáde boli aj tri trojmesačné žriebätká a dve gravídne kobyly.

Z výbehu zmizlo celé stádo koní. Z lúky za Červenicou pri Sabinove ich v noci ktosi ukradol až desať. Najväčší žiaľ zrejme prežíva 15-ročná Ema Hromjaková. Zlodeji si odviezli aj jej miláčika, s ktorým chodila na parkúrové preteky.

Do plaču bolo chovateľovi, ktorý ráno zistil, že mu chýbajú kone. Ich majiteľ Ján Gergelčík nám povedal, že na pasienku ich má 20 rokov. Je presvedčený, že z výbehu ich museli ukradnúť dobre organizovaní zlodeji.

V ohrade zostal už len jediný koník, ktorému sa zrejme v noci zlodejom podarilo ujsť. Na krku mu zostal uviazaný špagát a podľa Gergelčíka boli kone profesionálne naložené.

Podľa chovateľa zlodeji museli zvieratá naložiť do dvoch nákladných áut. Aj keď je lúka hneď pri hlavnej ceste, v noci policajtom nikto nič podozrivé nehlásil. V neďalekej rómskej osade sa o krádeži koní dozvedeli až ráno, nič podozrivé v noci nepočuli.

Majiteľ odhadol škodu na predbežne 40-tisíc eur.

V stáde boli aj tri trojmesačné žriebätká a dve gravídne kobyly. Jeden z nich bol šampión a patril 15-ročnej Emke Hromjakovej. Tá s ním skákala cez prekážky a v parkúre sa stala majsterkou východného Slovenska. „Bol to môj prvý kôň, veľká láska. Je to strašné, že sú takí zlí ľudia, ktorí zoberú 10 koní z výbehu, " povzdychla si.

Na východnom Slovensku to nebol prvý takýto prípad. Chovatelia majú podozrenie, že kradnuté kone končia v Poľsku. Vyberú sa preto pátrať na vlastnú päsť. „Musíme tam ísť ešte dnes, lebo tie kone rozpredajú," myslí si Gergelčík.

Reportáž nakrútil Martin Jedinák.


ČERVENICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kone

Dôležité udalosti