Chcel Černák zlikvidovať Lexu a Mečiara? Šéf vyšetrovacieho tímu reaguje na slová mafiána

Mikuláš Černák mal Robertovi Lališovi povedať, že keď bude treba, „dá dole" šéfa SIS aj premiéra.

Dvoch kedysi silných mužov podsvetia posadili za jeden stôl vyšetrovatelia z tímu Gorila. Pre údajne plánovanú vraždu Sylvie Volzovej. Televízia Markíza získala záznam z tejto konfrontácie, ktorá sa konala za múrmi banskobystrickej väznice ešte vlani v marci (26.3.2018).

Popri tom ale bývalí bossovia odhalili aj čo-to o svojich vzťahoch z minulosti. Šéf mafiánskej skupiny sýkorovcov Robert Lališ tvrdí, že v decembri 1997, krátko po oslave Černákových 31.narodenín, sa stretli ešte raz. Bolo to pár dní pred tým, ako na Mikuláša Černáka, Jána Kána a Miloša Kaštana policajti vydali zatykače.

Mafián varoval mafiána

Robert Lališ tvrdí, že Mikuláša Černáka pred zadržaním varoval. Informáciu mal mať od iného mafiána z Bratislavy, Eduarda Diniča.

"Vy ste sa tomu viac-menej arogantne vysmial, môžem vás dokonca citovať pán Černák, čo ste povedali: „Robko, ja sa nebojím nikoho! Keď bude treba, zabijeme aj Lexu a zabijeme aj Mečiara." To sú presne vaše slová, pán Černák, dáme dole, tak Lexu aj Mečiara. Na to som vám povedal, či ste sa nezbláznil," povedal Robert Lališ.

Mikuláš Černák na tieto slová reagoval tak, že pokrútil hlavou a povedal, že to nie je k predmetu veci a nemá k tomu už čo povedať.


Šéf vyšetrovacieho tímu reaguje

Televízia Markíza sa pýtala šéfa vyšetrovacieho tímu Gorila, Lukáša Kyselicu, či sa týmito  Lališovými tvrdenia zaoberali. Prípadne overovali, či naozaj Mikuláš Černák niečo také plánoval.

"Uvedenú časť rozhovoru sme nevyhodnotili ako podozrenie z trestnej činnosti. Citované vyjadrenia nenasvedčujú tomu, že by konanie páchateľa dospelo do akéhokoľvek vývojového štádia niektorého trestného činu, " napísal nám Kyselica.

O "silných rečiach" vraj vedia viacerí

Bývalá investigatívna novinárka, Júlia Mikolášiková, opísala vzťahy medzi Lališom a Černákom ešte v roku 2014 vo svojom blogu. Porozprával jej o nich muž, ktorý mal kedysi blízko k sýkorovcom.

"Po Sýkorovej smrti sa Kýbel bál Mikuláša Černáka. Vo všetkom Miťka počúval. Pri konfliktoch, keď sa Černák niekoho zastal, ustúpil. Keď vyčíňanie presahovalo určité medze, akceptoval ho ako bossa," opísal vzájomné vzťahy pre Mikolášikovej blog spomínaný muž.

Spomenul aj historku, ako raz Lališ Černákovi povedal: "Už po tebe idú Krajči, Svěchota a Lexa". Černák  vraj Kýblovi odvetil: "Pozabíjame to všetko."

Pozrite si reportáž redaktorky Zuzany Ferenčákovej z konfrontácie mafiánov, kde hovoria o svojich vzťahoch.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.