Domáce

Čachre s PN-kami. Lekár ich predával aj za 5 eur

Obálka s peniazmi
Zdroj: Shutterstock.com

A obvinili aj pacientov.

Polícia si opäť posvietila na úplatkárov v ambulanciách. Praktický lekár na východnom Slovensku vraj vybavoval fiktívne maródky za pár eur. Protikorupčná jednotka mu klepla po prstoch.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Policajná akcia s krycím názvom „Lekár" - kriminálna agentúra vtrhla podľa našich informácii do zdravotníckeho strediska v okrese Stará Ľubovňa a lekára prichytili priamo pri vypisovaní fiktívnych PN-niek.

Podľa polície, lekár prijal najmenej od 3 ľudí finančnú hotovosť za vystavenie potvrdenia o dočasnej práceneschopnosti.

A boli to vraj smiešne sumy od 5 eur za jednu PN-ku. Protikorupčná jednotka však tvrdí, toto nie je len o peniazoch pre lekára. Na fiktívne maródky dopláca najviac sociálna poisťovňa a teda aj my všetci.

V tomto prípade si obvinenie za drobné neodpíska len lekár, kriminálna agentúra obvinila aj samotných pacientov. A to z trestného činu podplácania

Asociáciu súkromných lekárov obvinenie zaskočilo, sú ale opatrní. Ak lekár naozaj bral úplatky tak by mal sám odísť. Všetko ale môže byť úplne inak. „Na druhej strane to môže byť aj niečo nastrčené zo strany nespokojného pacienta," hovorí prezident Asociácie súkromných lekárov Ladislav Pásztor.

Aj prípady z minulosti hovoria že korupcia v ambulancii je ťažko dokázateľná. Až súd určí kto vlastne chcel profitovať, či lekár alebo pacient.


STARÁ ĽUBOVŇA/Braňo Tomaga

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.