Podnikateľ sa mal stať obeťou zločinu. Vyšetrovanie po pol roku prerušili, vinníka nenašli

Ondrej Janíček
Zdroj: TV Markíza

Ondreja Janíčka najskôr pripravili mafiáni o podnik. Keď o tom začal hovoriť, mali ho vydierať.

Trenčiansky podnikateľ roky upozorňuje na to, že ho o podnik Fatima obrali mafiáni na čele s Petrom Čongrádym. Spolu s ďalšími mužmi sa dostal do väzenia pre vydieranie. Tvrdí ale, že to bolo účelové, aby sa dostali k jeho majetku. Odsúdila ho vtedajšia sudkyňa Monika Jankovská, ktorá je dnes štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti. Tá účelovosť a akúkoľvek spojitosť s mafiou odmieta.

Po tom, čo sa v médiách objavila nahrávka bývalého člena mafiánskej skupiny, kde rozprával o násilnom prebratí podniku, Ondrejovi Janíčkovi sa mal niekto opakovane vyhrážať. Podľa neho bol za tým muž, ktorého odsúdili za vydieranie spolu s ním - Rudolf Zúbek.

Smrtiace odkazy

„Sa mi ohlásili, že môžem sa stať nejakou obeťou násilnej trestnej činnosti. Ma vydiera dotyčná osoba a zastrašuje, aby som niečo nepovedal, aby som bol ticho. Dostal som výhražný list, kde bolo napísané SMRŤ!!! V minulosti som sa v obával jedného človeka a to bol Rudolf Zúbek," povedal pre TV Markíza ešte v apríli 2018 Ondrej Janíček.

Na prokuratúre vtedy podal trestné oznámenie. Tvrdí, že Zúbek sa mu nevyhrážal osobne. „Prostredníctvom jedného človeka, ktorý mi to prišiel oznámiť, že si mám dávať určitým spôsobom pozor, čo poviem, že ma zdiskredituje, že bude útočiť na mňa, na moju rodinu v prípade, ak neprestanem jeho meno spomínať, preto, lebo že on chce mať pokoj," dodal podnikateľ.

Odsúdený vrah obvinenia odmieta

Rudolf Zúbek sa s redaktormi TV Markíza vtedy stretol a odpovedal na otázky, ale pod podmienkou, že neukáže tvár, hoci jeho podobizeň verejnosť pozná z pojednávaní. Bol viackrát odsúdený, okrem iného aj za vraždu. Tvrdí, že sa s Ondrejom Janíčkom pozná roky. Za vyhrážkami vraj nestojí.

Na otázku, či za Janíčkom naozaj niekoho poslal odpovedal, že priamo nie. „Áno, je pravda, že som sa stretol s tým dotyčným pánom, ktorý za ním bol a povedal som mu, poprosil som ho, že ak sa náhodou stretne s pánom Janíčkom nech mu povie, aby ma nebral do huby, to je pravda, to som mu odkázal, ale nič viac."

Zdroj: TV Markíza

„Vedel som, že zavraždil nejakého podnikateľa a bál som sa vždy, že budem zakopaný aj ja. Dlhodobo bol kľud a teraz sa ohlásil a ma upozornil, no, no, no. Je to v spojení s pani Jankovskou, celý s tým prípadom, už vtedy bol násilník a boss podsvetia, takže neviem, čo sa deje," uviedol vlani v apríli Janíček.

Zúbek však odmietol, že by sa mu vyhrážal alebo ho vydieral. „Absolútne, absolútne, práve naopak, ja som to chcel nejakým spôsobom proste dať do takej polohy, aby sa nevyťahovali staré hriechy," dodal Zúbek.

Vyšetrovanie prerušili, vinníka nenašli

Policajti Rudolfa Zúbeka vypočuli. Televízii Markíza to potvrdil sám. Vyšetrovanie po piatich mesiacoch od podania prerušili. Potvrdili nám to policajti aj dozorový prokurátor. 

"Vyšetrovateľ OR PZ Trenčín v mesiaci apríl 2018 začal trestné stíhanie pre zločin vydierania.
Po vykonaní vyšetrovania vyšetrovateľ OR PZ Trenčín v mesiaci september 2018 prerušil trestné stíhanie, pretože sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie voči určitej osobe," povedal pre TV Markíza Marian Sipavý z Krajskej prokuratúre v Trenčíne.

Doplnil, že proti uzneseniu vyšetrovateľa podal Ondrej Janíček sťažnosť, ktorú v októbri 2018 prokurátor Okresnej prokuratúry Trenčín zamietol ako nedôvodnú.

Za vyhrážky podnikateľovi tak zatiaľ nikoho neobvinili, jedine, že by sa objavili ďalšie dôkazy, ktoré doteraz vyšetrovateľ v rukách nemal.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti