Domáce

Zmena v počasí: Vypukne to už zajtra, teploty prudko stúpajú

Jarné slnko - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Možné sú však lokálne búrky.

Družica

Nad Atlantickým oceánom sa začala prehlbovať ďalšia tlaková níž s frontálnym systémom, noa po jej prednej strane k nám začne prúdiť teplý vzduch od juhozápadu.

Teploty

Toto prúdenie výraznejšie pocítime už zajtra. Slovensko sa bude nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov a oteplenie bude pokračovať aj v ďalších dňoch, kedy sa naše územie presunie do teplejšieho pásma 25 až 30 stupňov!

Zrážky

V spomínanom teplom vzduchu sa ale budú vyskytovať prehánky a búrky, a to najmä v popoludňajších hodinách. A tak to bude vyzerať u nás aj zajtra, teda najmä v horských oblastiach stredného Slovenska sa budú tvoriť prehánky, alebo lokálne búrky, pri ktorých môže cez deň napršať do 10 milimetrov zrážok.


Vietor

Vietor dnes fúkal iba slabo, teda rýchlosťou okolo 10 kilometrov za hodinu a jeho smer bol premenlivý. Zajtra bude síce tiež fúkať iba slabo, ale zmení smer a začne fúkať od juhu, takže na pocit nám bude teplejšie.

Noc

V noci bude spočiatku oblačno s ojedinelými prehánkami alebo slabým dažďom. Postupne sa však obloha vyjasní. Do rána sa vzduch ochladí na 11 až 5 stupňov. Vietor zafúka iba slabo.

Predpoveď na zajtra

Na západe Slovenska bude počasie polooblačné, ale popoludní začne oblačnosť pribúdať, má byť oblačno s ojedinelými prehánkami, alebo lokálnou búrkou. Najvyššia denná teplota vystúpi na 23 až 25 stupňov.

Stredné Slovensko je hornatejšia krajina, a preto sa tu môžu popoludní vyskytnúť prehánky, či lokálne búrky častejšie ako na ostatnom území. Na severe vystúpi teplota na 17 až 22 stupňov, na juhu sa oteplí do 25 stupňov.

No a na východe nášho územia bude počasie tiež zväčša polooblačné, s tým, že okolo poludnia sa začne vyvíjať kopovitá oblačnosť z ktorej môže lokálne aj spŕchnuť, alebo sa v horských lokalitách vyskytne aj búrka. Teplota tu vystúpi na 17 až 25 stupňov.

Hory

Na horách bude podobne, čiže aj tam sa popoludní vytvoria podmienky pre vznik prehánok, či ojedinelej búrky. V nadmorskej výške 1 500 metrov sa oteplí na 10 stupňov.

Bio

Bio-predpoveď zajtra zostáva na dvojke, a to je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V ďalších dňoch nám teploty pôjdu iba smerom nahor. Vzduch sa bude cez deň poriadne prehrievať až by mal byť cez víkend zohriaty na 22 až 30 stupňov.

Do víkendu sa každý deň môžu kdekoľvek vyskytnúť prehánky alebo popoludňajšie búrky. Vo štvrtok najmä na západe a v piatok najmä na severe a východe. Ale víkend sľubuje krásne, prevažne slnečné počasie.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti