Koľko zaplatíte za nákup na dovolenke? Porovnali sme najobľúbenejšie destinácie

telerano nezelana nevesta_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: RUBEN M RAMOS/shutterstock.com

Najlacnejšie vás vyjde dovolenkovať v Poľsku alebo Bulharsku.

Mnohí Slováci si dovolenky užívajú aj na vlastnú päsť, resp. si zaplatia vo vybranej destinácii iba ubytovanie. A vtedy sú odkázaní na potraviny, ktoré si kúpia v miestnych potravinách.

Analytička Slovenského farmárskeho družstva Eva Sádovská v Teleráne prezentovala ceny v krajinách, kde Slováci najčastejšie cestujú. Podľa jej zistení najlacnejšie, aspoň pokiaľ ide o potraviny, vás vyjde dovolenka v Poľsku alebo Bulharsku.

Oproti vlaňajšku veľmi zdraželi potraviny v Taliansku, mäso tam kúpite až o polovicu drahšie ako u nás, v prípade pečiva až o tretinu a v Grécku nakúpite o 14 percent drahšie.


Naopak, výrazne zlacnelo Chorvátsko, hoci sú tam priemerne vyššie ceny oproti vlaňajšku o štyri percentá. „A pokiaľ ide o ovocie a zeleninu, tak tú kúpite v niektorých krajinách až o tretinu lacnejšie ako na Slovensku," povedala Sádovská.

Podľa jej slov lacnejšie ako u nás vás vyjde aj dovolenka v Česku a Maďarsku.

Zdroj: Teleráno

Chorvátsko pod drobnohľadom

A keďže je Chorvátsko najnavštevovanejšou letnou destináciou našincov, Sádovská sa bližšie pozrela okrem potravín aj na ceny taxislužby alebo v na ceny v reštauráciách.

Zdroj: Teleráno

Zdroj: Teleráno

 

BRATISLAVA/Teleráno

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti