Prokuratúra odmietla Bašternákovu sťažnosť

Ladislav Bašternák na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Týkala sa najnovšieho obvinenia z neodvedenia dane.

Sťažnosť právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka voči najnovšiemu obvineniu z neodvedenia dane a poistného zamietka bratislavská krajská prokuratúra.

"Sťažnosť Ladislava B. podaná voči uzneseniu o vznesení obvinenia bola dňa 20. júna zamietnutá podľa Trestného poriadku ako nedôvodná," uviedol v stredu (3. 7.) prokurátor a hovorca Oliver Janíček.

"Rozhodnutie mi bolo doručené a k rozhodnutiu sa nebudem vyjadrovať," zareagoval Bašternákov obhajca Peter Filip.

Spisový materiál bol spolu so sťažnosťou dozorujúcemu prokurátorovi KP v Bratislave predložený 13. júna. Polícia obvinila podnikateľa 11. apríla v inej kauze neodvedenia dane a poistného, za akú bol v marci právoplatne odsúdený. Voči obvineniu podal na začiatku mája jeho právny zástupca Filip sťažnosť na príslušný útvar NAKA. Ten ju postúpil následne KP.

Medzičasom Okresný súd Bratislava I vyhlásil konkurz na majetok podnikateľa. "Súd vyzýva veriteľov dlžníka, aby v lehote 45 dní odo dňa vyhlásenia konkurzu prihlásili svoje pohľadávky," píše sa v rozhodnutí zverejnenom v Obchodnom vestníku.

Konkurzná správkyňa Lenka Ivanová začala zisťovať, aký má podnikateľ majetok. Môže žiadať, aby sa skoršie prevody nehnuteľností a firiem vrátili späť do majetkovej podstaty.

Podnikateľa v prvej trestnej kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykáva si ho v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Bašternákovi zároveň prepadol majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Podnikateľ sa deň po rozsudku prihlásil v bratislavskom Justičnom paláci, aby nastúpil na výkon trestu odňatia slobody, ktorý aktuálne vykonáva vo väzení v Dubnici nad Váhom.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ladislav bašternák

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.