Internetom koluje podvodný mail od elektrární

Email - ilustračné foto
Email - ilustračné foto Zdroj: shuterstock.com/AFANASEV IVAN

Email obsahuje prílohu, ktorá môže poškodiť váš počítač.

Spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) upozorňuje na pravdepodobnosť hekerského útoku a odporúča neotvárať email v mene ZSE (z adresy faktura@zse.sk). Informovala o tom hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová.

Na spoločnosť sa podľa nej obrátilo zatiaľ 5 osôb, pričom niektoré nie sú ani zákazníkmi ZSE, s otázkami o emaili, ktorý im bol doručený. Email, ktorého predmetom je údajná upomienka, obsahuje podľa hovorkyne tiež prílohu s príponou ".exe", ktorá môže po otvorení poškodiť počítačový systém prijímateľa.

Spoločnosť ZSE podľa Dobošovej vyhlasuje, že neprevádzkuje emailové konto faktura@zse.sk a nie je odosielateľom predmetnej správy. "Spotrebiteľov a obchodných partnerov upozorňujeme, aby prílohu neotvárali, keďže nemôžeme vylúčiť ani to, že cieľom odosielateľa môže byť hekerský útok škodlivým softvérom v prílohe emailu," podčiarkla.

Dodala, že spoločnosť analyzuje možné kroky na ochranu dobrého mena a obrátila sa tiež na Národný bezpečnostný úrad, s ktorým situáciu konzultuje. Zákazníci ZSE majú možnosť overiť si úhradu svojich pohľadávok na zákazníckej linke 0850 111 555 alebo prostredníctvom online zákazníckej zóny na stránke www.zse.sk.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Email

Dôležité udalosti