Stavba roka 2003: V martinskom "skleníku" v centre mesta fungujú už iba toalety

falosne peniaze_tvnoviny.1.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Energie v budove so skleneným skeletom stoja Martinčanov ročne asi 30-tisíc eur.

Kedysi architektonický skvost dnes zíva prázdnotou. Celosklenená budova v centre mesta Martin nesie honosný názov Millenium. Ani na jednom z troch poschodí však nič nenájdete.

Postupne odtiaľ pre neúnosné teploty v interiéri poodchádzali všetci nájomcovia a fungujú iba verejné toalety v podzemí.

Stavba roka 2003. Niekdajšiu pýchu mesta dnes mnohí nazývajú aj skleník. Kedysi tu sídlila kaviareň či informačná kancelária. Jedným z posledných nájomcov tu bolo martinské rádio.

V lete extrémne horúco, v zime neznesiteľná zima. Energie v budove so skleneným skeletom stoja Martinčanov ročne asi 30-tisíc eur.

V trojpodlažnej budove sú funkčné jedine toalety, ktoré sú v suteréne. Nadsadene by sa tak dalo povedať, že sú to verejné záchody s asi najdrahšou strechou na Slovensku.

Čo však ale s budovou, ktorá je nepochybne dominantou mesta? Názory mestských poslancov sú diametrálne rozdielne.

Pred tromi rokmi priestory zachvátil požiar od elektroinštalácie. Vymenili aj klimatizačné a vykurovacie jednotky. Mesto do rekonštrukcie vlialo nemalé peniaze, asi 243-tisíc eur.

Aj to je jeden z argumentov primátora, prečo by Millenium rozhodne búrať nenechal. Tému ďalšieho využitia tejto takmer dvadsaťročnej budovy chce otvoriť už na augustovom mestskom zastupiteľstve.

Viac v reportáži Mariana Lechana


MARTIN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Toalety

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.