Domáce

Dzurinda a Mikloš odchádzajú z SDKÚ-DS

Dzurinda a Mikloš
Zdroj: TASR

Ostávajú však poslancami.

Zakladateľ SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda a bývalý minister financií Ivan Mikloš odchádzajú zo strany. V parlamente však ostanú.

Obaja sú vraj nespokojní s fungovaním strany a navyše údajne nechcú, aby boli zaťahovaní do špekulácií o možných personálnych výmenách v SDKÚ-DS.

"Nechceme ďalej niesť spoluzodpovednosť za tento vývoj. Druhým dôvodom je vťahovanie nás do vnútorných sporov a polemík napriek tomu, že sme sa jasne dištancovali. Ja som verejne odmietol, že by som sa chcel uchádzať o vedúce funkcie v SDKÚ-DS," povedal na tlačovej konferencii Mikloš.

"Boli chvíle v politike, keď ma bolel žalúdok. Neraz, keď som potreboval podporu strany, mojim súpútnikom nebolo ľahko. Hovoril som, že keď strana bude schopná prijímať rozhodnutia aj napriek bolestiam žalúdka, bude mať budúcnosť. Neskrývam, že aj dnes ma pobolieva, ale cítim aj súlad tohto rozhodnutia s mojím svedomím," spomenul Dzurinda.

"Ja tomuto ich rozhodnutiu ľudsky rozumiem. Je správne, keď sa k tomu postavili takto, ako by sme mali mať vo vnútri strany napätie. Je to stav, keď sa v strane vymieňa generácia politikov a zdá sa, že takýto odchod k tomuto patrí. Chceme ponúknuť nové tváre a vyrovnať sa s minulosťou," reagoval súčasný predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo,

Dzurinda a Mikloš sa po páde vlády Ivety Radičovej, kde boli ministrami, stiahli do úzadia. Pôsobia ako radoví poslanci.

Do čela SDKÚ-DS sa dostal Frešo. Pod jeho vedením si strana udržiava v prieskumoch verejnej mienky voličskú podporu nad piatimi percentami zaručujúcimi účasť v parlamente, ale výrazne zaostáva za obdobím, keď bola najsilnejším pravicovým politickým subjektom.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Zdroj: TASR

BRATISLAVA/ SITA, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.