Narodili sa jej dvojičky, každé s inou farbu pleti. Myslela si, že jej deti v nemocnici vymenili

Dvojičky.
Zdroj: Profimedia

Keď sa žene nepodarilo otehotnieť, rozhodla sa pre umelé oplodnenie.

Kanaďanka si po pôrode najprv myslela, že jej niekto v nemocnici vymenil dvojičky. Napriek tomu, že obaja rodičia sú černosi, ich dieťa sa narodilo ako albín. Deti sa stali hitom internetu.

Zdroj: Profimedia.sk

Ich matka Judith Nwokochaová (38) pochádza z Nigérie a pracuje ako fotogafka v Calgary. Keď sa jej nepodarilo otehotnieť, s partnerom sa rozhodli podstúpiť umelé oplodnenie. Po prvých ultrazvukoch budúcej mamičke hovorili, že existuje možnosť, že sa jedno z dvojčiat narodí s Downovým syndrómom. Dievčatko sa ale nakoniec narodilo zdravé, avšak s inou farbou pleti. Píše dailymail.uk.

Zdroj: Profimedia.sk

„Bola maličká, lekári mi hovorili, že to možno nezvládne. Som strašne šťastná, že to nakoniec dokázala," hovorila Nwokochaová. 

Zdroj: Profimedia.sk

Výskyt takto rodielnych dvojčiat je vo svete minimálny, no takéto prípady sa predsa len už v minulosti stali - kedy dieťa od rodičov zdedilo chybný gén. Britský denník upozorňuje aj na článok z roku 2010 v časopise Journal of Perinatology, kedy výskumníci z University Medical Center Utrecht opísali prípad dievčat z dvojčiat, ktoré sa narodili rodičom konžského pôvodu a jedna bola čierna a druhá albín. Vtedy vylúčili aj to, že by boli v hre dvaja rôzni otcovia .

Pred dvomi rokmi vystavoval brazílsky fotograf Davy Alexandrisky v Moambiku fotografiu sestier, narodených v roku 1995 čiernemu otcovi a matke, kde jedna z dievčat bola albínka.

CALGARY/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.