Na východe Slovenska pravdepodobne objavili ropu. Pani Eva ju mala priamo v studni

Ľudia v Sobranciach sa obávajú, či nie sú zamorené viaceré studne.

Obyvateľom Sobraniec a okolia pribudli starosti. Nevedia, čo majú v skutočnosti pod svojimi domami a či ich to nemôže ohroziť. Očakávajú, že im pomôže štát.

Keď pani Eva zo Sobraniec minulý týždeň vytiahla zo šachty zaseknutú ponorku na čerpanie vody, vypadla z nej čierna mazľavá hmota.

Od apríla jej takto zhorelo asi desať čerpadiel. Obrátila sa preto na úrady. Rozbor vzoriek potvrdil, že do pivnice jej nezateká iba voda.

Majiteľka domu poslala na rozbor aj vodu zo studne na dvore. Potvrdili jej, že ropné látky sú aj v nej a prestala ju úplne používať.

Správa o náleze ropy sa rýchlo rozšírila. Ľudia v Sobranciach sa obávajú, či nie sú zamorené viaceré studne. Ak si ľudia všimnú niečo nezvyčajné, mali by to nahlásiť na okresnom úrade.

Posledné geologické prieskumy sa v tejto oblasti robili niekedy v 50. rokoch. Ministerstvo životného prostredia bude skúmať, kde sa tu ropa nabrala.

Ak sa potvrdí, že ropa je naozaj prírodného pôvodu, urobia tu geologický prieskum a na základe neho navrhnú ďalšie opatrenia.


SOBRANCE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Studňa

Dôležité udalosti