Bývalý veľvyslanec si už odsedel trest za kauzu Osrblie, dnes je z neho krčmár

Martin Novotný (druhý vľavo) a Igor Liška na pojednávaní.
Zdroj: TASR

Lišku zadržala polícia pri preberaní 30-tisícového úplatku.

Bývalý slovenský veľvyslanec v Keni si už odsedel trest za korupciu. Pred štyrmi rokmi ho Najvyšší súd poslal na 1,5 roka za mreže a dostal aj peňažný trest.

Igor Liška, známy z najväčšej korupčnej kauzy z čias vlády Ivety Radičovej, sa však nevrátil do diplomacie, ale ako informuje portál cas.sk pracuje ako krčmár v Piešťanoch.

Podľa portálu exdiplomat nastúpil do basy až v septembri roku 2015, teda štyri roky po prevzatí úplatku. Ešte rok predtým si kúpil firmu Savarin Club, s. r. o., ktorá v súčasnosti v Piešťanoch na brehu jazera Sĺňava prevádzkuje krčmu a reštauráciu Lodenica.

V kauze Osrblie figuroval aj bývalý poradca expremiérky Martin Novotný. On i Liška boli obžalovaní z toho, že od podnikateľa Petra Kňazíka a sprostredkovateľa Pavla Prečucha prijali v júli 2011 úplatok vo výške 30-tisíc eur v súvislosti s vybavením dotácie 300-tisíc eur z Úradu vlády SR na dokončenie pozastavenej prestavby biatlonového areálu. Mali prisľúbiť aj vybavenie dotácie z ministerstva školstva. Kňazík však bol tri razy súdne trestaný a sfalšoval daňové doklady. 

Na prestavbu a rekonštrukciu Národného športového areálu v Osrblí bolo vyčlenených spolu 1,6 milióna eur z ministerstiev školstva a rezervy predsedníčky vlády. Bývalého veľvyslanca SR v Keni Lišku zadržala polícia koncom júla 2011 pri preberaní označených bankoviek v hodnote 30-tisíc eur.

PIEŠŤANY/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Iveta radičová

Dôležité udalosti