Šalamúnske riešenie v nemocnici: Kotolníci vrátnikmi

Nápad sa veľmi neosvedčil.

Ak sa potrebujete v noci dostať do nemocnice zvoňte. Dvere vám otvorí kurič, hneď ako sa dostane z kotolne. Nedostatok peňazí nemocnice riešia ako sa len dá. Výsledkom je aj neštandardná situácia, ktorá vznikla vo Veľkom Krtíši. Vedenie nemocnice zrušilo vrátnicu a testuje nový spôsob otvárania dvier. Vyskúšali sme ho aj my.

Nemocnica musí šetriť, a tak zrušila nočnú vrátnicu a dvere. Kotolníci vo vedľajšej budove počujú signál a vidia dianie na monitore, ak práve nie sú v hučiacej strojovni. Do kotolne nás nepustili. Jeden zo štyroch kuričov novú zmluvu nepodpísal.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

„Kým ja stade dobehnem, tak zatiaľ ten pacient môže tam dokonať na bráne, ja nemienim zodpovednosť brať na životoch," myslí si kotolník.

Vedenie nemocnice to tak dramaticky nevidí. Nový režim testujú tretí mesiac. Má zefektívniť pracovný čas zamestnancov.

„Do dnešného dňa neobdržalo vedenie nemocnice žiadnu sťažnosť od pacientov ani od zložiek rýchlej zdravotnej pohotovosti. Nevidíme dôvod, prečo by malo byť ohrozené zdravie pacientov," vyhlásil riaditeľ nemocnice Pavel Bartošík.

„Ráno o štvrtej začínam otvárať bránu a od štvrtej do pol šiestej bez prestania mám čo robiť, takže nemôžem sedieť pred monitorom," vysvetľuje kotolník.

Lekári a vrátnici upozorňujú aj na iný problém. Otváranie na diaľku môže niekto zneužiť, napríklad bezdomovci.

Po tom ako sme sa na nový systém začali pýtať, veci sa zmenili. Práve problém s bezdomovcami sa podľa riaditeľa nemocnice ukázal ako ťažko riešiteľný.

Výsledok? Od decembra by mala v nemocnici opäť fungovať nočná vrátnica.

VEĽKÝ KRTÍŠ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti