Neuveriteľný prípad z Domaniže: Dôchodca, ktorý prežil v lese tri dni, vďačí za život susedovi

Dôchodca prežil v lese tri dni
Dôchodca prežil v lese tri dni Zdroj: TV Markíza

Kamaráti dali dôchodcovi prezývku „Terminátor".

Dôchodca (71) tri dni ležal zranený v horách a prežil. Bol chystať drevo na kúrenie, no spadol na neho strom. Mladík , ktorý ho našiel, bol presvedčený, že je mŕtvy.

Milan je dobrovoľný hasič. Keď sa dozvedel, že starý muž sa niekoľko dní nevrátil domov z lesa a chystá sa pátracia akcia, šiel hľadať na vlastnú päsť. Chlapi ho vraj upozorňovali, nech ale čaká to najhoršie.

Prví prišli na miesto policajti. Smerovali k mŕtvole, no dôchodca sa zrazu začal hýbať. Muža previezli do žilinskej nemocnice. Má zranenú chrbticu a hlavu. Momentálne je mimo ohrozenia života, ale naďalej zostáva v intenzívnej starostlivosti.

Muž mal neďaleko zaparkované auto a v ňom aj mobilný telefón. Je to len pár metrov od miesta, kde sa nešťastie stalo.

Podľa posledných údajov prežil zranený 71-ročný dôchodca v horách bez vody, jedla a dôležitých liekov neuveriteľné tri dni. Je to vraj vitálny chlapík a medzi známymi už dostal aj prezývku „Terminátor". Aké to bude mať dôsledky na jeho zdravie, ešte ale jasné nie je.

To, že ho Milan našiel, nie je vôbec náhoda. Pán Kamil je totiž jeho sused z vedľajšieho domu. Milan s ním ako chlapec často chodieval do hory, a tak presne vedel, kde sú jeho miesta.


POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Domaniža

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.