Absolventke Dominike sme pomáhali hľadať prácu v Košiciach

Dominika.jpg

Výsledok nebol ničím prekvapivým.

Takmer každý siedmy Slovák je bez práce a pred letnými prázdninami je to najhoršie obdobie v roku. Úrady práce totiž zaplavili zástupy nezamestnaných absolventov. Množstvo príležitostí pre nich aktuálne ponúka Svet práce v Košiciach.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

V košickej Steel aréne sa rozložilo vyše 50 vystavovateľov z rôznych odvetví. Podľa organizátora Juraja Vinceja zo Svetu práce dominuje určite strojárenský priemysel a IT sektor, nezaostávajú obchod a služby. Bolo tam aj zastúpených veľa personálnych agentúr. 


Až 17 percentná nezamestnanosť v Košickom kraji a 10 percentná v Košiciach. To sú hlavné atribúty prečo si sem dnes prišli hľadať prácu tisíce ľudí. Náš redaktor Dušan Tokarčík hľadal prácu s Dominikou Dankovou, ktorá je čerstvá absolventka. Zamestnanie sa snaží nájsť od januára. Žiaľ, ani dnes neuspela.

Životopis i psychologický test

Ľudia narýchlo vypisujú životopisy, ktoré by mali byť v prvom rade bez pravopisných chýb. No neradno podceniť ani osobný pohovor. Ešte predtým ako požiadate o prácu je dobé spoznať samého seba a na to poslúži takýto jednoduchý psychologický test.

Hľadanie si práce
je beh, alebo ak chcete bicyklovanie, na dlhé trate, no na konci vždy prichádza zaručený úspech.
KOŠICE/Dušan Tokarčík

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti