Domáce

Veštenie alebo pôžička? Operátori by nás na cenu hovoru mali upozorniť

Mobil a peniaze
Zdroj: Shutterstock.com

Zmenu chce zaviesť regulačný úrad.

Hľadali radu od veštice, prácu či pôžičku. Namiesto toho prišiel šok z astronomickej faktúry za telefón! Regulačný úrad chce sprísniť pravidlá pre všetkých operátorov na Slovensku. Po novom by nás na drahšie telefonovanie mali vopred upozorniť. Operátori majú teraz 30 dní nato, aby sa k novým pravidlám vyjadrili.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Ak budete volať na extra spoplatnené čísla, hlasové služba vás na to vopred upozorní! a volajúci bude mať tri sekundy nato, aby ukončil hovor bez toho, že by bol tento hovor spoplatnený.

Minúta telefonovania na niektoré čísla stojí aj niekoľko eur. Audiotextové súťaže, veštenie, hry, sprostredkovanie práce- cena za hovor je písaná malými písmenami. Účty - horibilné. Po novom by ste mali byť na takéto riziko upozornení.

Surfovanie na internete a faktúry za mobil

Zmena č. 2 súvisí s internetom. Operátori budú musieť zákazníkovi povedať aj aká bude skutočná rýchlosť internetového pripojenia uňho doma. Dostanete teda viac informácií a vyberiete si produkt na mieru.

Regulačný úrad chce tiež spresniť už existujúce pravidlá. Napríklad, že bude len na zákazníkovi, aby si vybral či chce dostávať faktúru v elektronickej alebo papierovej forme a obe majú byť zadarmo. Čo nato operátori? Majú 30 dní na to, aby sa k navrhnutým zmenám vyjadrili.

Zmeny by mali platiť pre všetkých 1200 operátorov u nás.


BRATISLAVA/Ivana Krejčová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.