Domáce

Parížsky Monmarte je teraz v Slovenskom raji

19 SN Slovensky Montmartre.transfer2web_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Tomášovský výhľad obsadili ruskí maliari.

Najznámejšie bralo v Slovenskom raji pripomínalo umeleckú štvrť Montmartre. Tomášovský výhľad obsadili ruskí maliari. Svoje náradie si rozbalili pánu bohu pod oknami a čarovnú krajinu preniesli štetcami na svoje plátna.

Podobne ako do umeleckej štvrti na Montmartri, aj na Tomášovský výhľad si ruskí umelci museli vyšliapnúť, alebo ako oni hovoria poguľjať.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Maľovanie na kraji útesu pre nich vymysleli ochranári z Národného parku Slovenský raj. „Po prvýkrát maľujem na takom krásnom mieste - v horách. Tam, kde žijem ja, je tajga. Musím si dávať pozor, pretože ak urobím ešte krok, too bude môj posledný rozhovor v živote," hovorí maliar Josif Edkin.

Medzinárodne uznávaní umelci nešetrili farbami, ani slovami chvály. Magická vyhliadka uchvátila aj širokú ruskú dušu. „Tu je toľko inšpirácie, že pre umelca je to ozajstný Slovenský raj," pochválil prostredie maliar Sergej Gagauzov.

Prechodným domovom ruských maliarov sa stali Gánovce - obec s najvýznamnejšími slovenskými archeologickými nálezmi. Sú najsevernejším náleziskom pozostatkov neandertálca v celej Európe. Zo severu sa nad nimi týčia Vysoké Tatry a na juhu Slovenský raj. „Je to unikátne miesto. Nič podobné som ešte, naozaj, nevidel," dodáva maliar Vitalij Okuň.

Pre Rusov je tento pobyt inšpiratívny umelecky aj ľudsky. A dôvod? Žijú tu veľmi dobrí ľudia a Edkin priznal, že mu u nás páči.GÁNOVCE/Marek Baláž

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.