Veľký prehľad slovenských kúpalísk, kde môžete stráviť letné dni

plaza2.jpg

Rozhodnutie necháme na vás, kde budete chytať bronz.

Najpríjemnejším spôsobom prežívania horúcich letných dní je nepochybne kúpanie a opaľovanie na kúpaliskách. Prinášame vám výberový prehľad obľúbených letných kúpalísk na Slovensku a ich históriu.

Západné Slovensko

Letné kúpalisko RSMS, Senica

Letné Kúpalisko na Sadovej ulici vzniklo v roku 1927 ako prvé verejné kúpalisko v obci Senica. Dnes sa kúpalisko nachádza v peknom tichom prostredí pri parku obklopené zeleňou. Návštevníkom ponúka veľký bazén so šmykľavkou a skokanským mostíkom, deti sa môžu kúpať v malom detskom bazéniku so šmykľavkou, vedľa ktorého sa nachádza aj detský kútik s preliezačkami, kolotočom, plastovými hradmi a hračkami a tiež pieskovisko. Na opaľovanie sú vyčlenené veľké trávnaté plochy, športovci zase môžu využiť pieskové ihrisko na plážový volejbal a požičovňu športových potrieb. Občerstvenie ponúkajú viaceré bufety so širokou ponukou obľúbených kúpaliskových jedál.
Kúpalisko Zlatnícka dolina, Skalica

Iba 7 kilometrov od Skalice sa nachádza veľké prírodné kúpalisko v obľúbenej prímestskej rekreačno-turistickej oblasti Zlatnícka dolina. V letných mesiacoch sa návštevníci môžu osviežiť v troch bazénoch. Pre plavcov je určený veľký 50-metrový bazén, menší 25-metrový bazén s toboganom slúži na relax a detičky sa môžu kúpať a zahrať v detskom bazéne s malou šmykľavkou. Pre milovníkov športu je k dispozícii plážový volejbal, tenis, stolný tenis, futbal či bedminton a ruské kolky. Súčasťou areálu sú bufety a parkovisko.

Kúpalisko Malina, Malacky

Mestské letné kúpalisko Malina v Malackách na Jesenského ulici sa teší mimoriadnej obľube a návštevnosti. Počas horúcich letných dní ponúka svojim návštevníkom osvieženie v dvoch bazénoch, v 50-metrovom plaveckom a detskom bazéne v tvare elipsy. Teplota vody dosahuje príjemných 25 až 26 stupňov Celzia. Vychvaľovaná čistá voda je napúšťaná z vlastnej studne. Plavecký bazén disponuje väčším toboganom a dvoma detskými šmykľavkami. Kúpalisko má vlastné šatne s možnosťou odloženia vecí do samostatných skriniek, samozrejmosťou sú sociálne zariadenia a sprchy. Kúpalisko Malacky ponúka svojim návštevníkom tiež možnosť aktívneho oddychu. K dispozícii je volejbalové a plážové ihrisko, deväťjamkové ihrisko na minigolf a stolný tenis. Súčasťou areálu je udržiavaný trávnik, v blízkosti ktorého sa nachádzajú detské preliezačky. Občerstvenie je možné v dvoch klasických bufetoch. Ku kúpalisku patrí menšie parkovisko.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.


Letné kúpalisko Kamenný mlyn, Trnava

Letné kúpalisko Kamenný mlyn sa nachádza v rovnomennej tichej rekreačnej zóne na okraji Trnavy. "Kamenáč", ako ho nazývajú miestni obyvatelia, ponúka svojim návštevníkom veľkú trávnatú plochu, takže na kúpalisku nedochádza k neobľúbenej situácii "hlava na hlave". Rozsiahly plavecký bazén je obklopený krásnou prírodou. Bazén má mierny spád a je rozdelený na dve časti - detskú, kde voda dosahuje výšku 80 cm a časť pre dospelých, kde je najväčšia hĺbka vody okolo 180 cm. Návštevníci majú k dispozícii pohodlné ležadlá a slnečníky, súčasťou kúpaliska sú tiež sprchy, hygienické zariadenia a prezliekarne. V areáli kúpaliska sa nachádza aj stolný tenis a ihrisko na petangue. Občerstvenie ponúka niekoľko stánkov a bufetov.Kúpalisko Castiglione, Trnava

Letné kúpalisko Castiglione sa nachádza na najväčšom trnavskom sídlisku Družba v susedstve športového areálu na ulici J. Slottu. Návštevníci si môžu zaplávať v 25-metrovom bazéne s čistou vodou s najväčšou hĺbkou 180 cm. Pre menších návštevníkov sú k dispozícii tri detské bazény. Teplota vyhrievanej vody dosahuje až okolo 28 stupňov Celzia. Pozdĺž bazénov je vysadená trávnatá plocha, súčasťou areálu je volejbalové ihrisko a bufet. Samozrejmosťou sú vlastné hygienické zariadenia a sprchy.


Letné kúpalisko Relax, Trnava

Trnavské kúpalisko Relax sa nachádza na Rybníkovej ulici v blízkosti areálu športového klubu Slávia. Návštevníci majú k dispozícii 50-metrový plavecký bazén s toboganom a obľúbenou skokanskou vežou. Jeho najmenšia hĺbka je 60 cm, čo využívajú najmä detičky a neplavci, naopak, najväčšia hĺbka 4,8 metra je ideálna na skákanie zo spomínanej skokanskej veže. Súčasťou areálu sú dve pieskové ihriská určené na plážový volejbal alebo iné plážové športy, asfaltové ihrisko, skate park aj minigolf. Hneď vedľa bazéna sa nachádza príjemná reštaurácia, občerstvenie je možné aj v klasickom bufete. Na kúpalisku sa nachádza aj drevené posedenie či trávnaté plochy na oddych a opaľovanie.

Zdroj: Shutterstock.comKúpalisko Košeca, Košeca

Príjemné menšie letné kúpalisko sa nachádza na okraji obce Košeca, ktorá je obklopená krásnou prírodou Strážovských vrchov a pohorím Bielych Karpát. Nachádza sa tu jeden plavecký 20-metrový bazén s neustálou cirkuláciou vody. Okolo bazéna sa rozprestiera rozľahlá trávnatá plocha príjemná na opaľovanie. Občerstvenie pre návštevníkov zabezpečuje bufet s rýchlym občerstvením.

Kúpalisko Dúha, Partizánske

Letné kúpalisko Dúha s celoročnou prevádzkou sa nachádza na ulici R. Jašíka v meste Partizánske. Kúpalisko je situované v príjemnom prostredí pod lesom v blízkosti športovej haly a zimného štadióna. Prvýkrát bolo otvorené v roku 2000, v roku 2004 bolo vyhlásené za najlepšie regionálne kúpalisko Slovenskej republiky, v roku 2008 za "stavbu desaťročia" a v roku 2009 získalo 2. miesto ako najlepšie kúpalisko v medzinárodnej súťaži AXE Beach point. Dúha svojim návštevníkom ponúka až 5 bazénov, z toho jeden krytý, ktorý je v prevádzke počas celého roka. K dispozícii je 50-metrový plavecký bazén, bazén s toboganom, bazén s rôznymi vodnými atrakciami a detský bazén. Bazény sú zásobované termálnou vodou a následne dohrievané tepelným čerpadlom na optimálnu teplotu. Ideálne podmienky na oddych a relaxáciu zabezpečuje tiež parná sauna, perličková vaňa či ponúkané masérske služby. Návštevníci si na kúpalisku môžu zahrať populárny plážový volejbal, detičky sa zahrajú na detskom ihrisku. K ostatným službám Dúhy patrí aj bufet, sprchy, šatne, úschovňa cenných predmetov, požičovňa športových potrieb a parkovisko. Počas teplých letných večerov zábava na kúpalisku Dúha pokračuje vo forme vyhľadávaných diskoték.


Letné kúpalisko Myjava

Myjavské letné kúpalisko sa nachádza na Hodžovej ulici. Je súčasťou moderného športového komplexu, v ktorom sa okrem kúpaliska nachádza aj mestská športová hala, krytá plaváreň, sauna, solárium, fitnes centrum, kolkáreň, tenisové kurty či hotel s reštauráciou. Samotné kúpalisko ponúka návštevníkom dva bazény - plavecký a detský bazén s menším toboganom. K dispozícii je asfaltové ihrisko, atrakcie pre deti a priľahlé parkovisko. Samozrejmosťou sú šatne, sprchy a hygienické zariadenia. Kúpalisko moderného vzhľadu so zrekonštruovanými bazénmi je využívaným letným centrom Myjavy.


Letné kúpalisko Cífer - Pác

Letné kúpalisko v Cíferi je ideálnym miestom pre rodiny s menšími deťmi. V peknom udržiavanom areáli sú k dispozícii dva bazény s krištáľovo čistou vodou, ktorá nie je studená. Deti sa môžu vyšantiť na pieskovisku, hojdačkách, veľkej trampolíne, v stane s hračkami či na preliezačkách. Dospelí návštevníci môžu využiť tenisové alebo volejbalové kurty, basketbalové ihrisko a pingpongový stôl. Súčasťou areálu je reštaurácia aj rýchle občerstvenie. K prednostiam kúpaliska patrí rozľahlá trávnatá plocha s dostatkom miesta na opaľovanie a relaxáciu.

Letné kúpalisko Púchov

V horúcich letných mesiacoch ponúka osvieženie letné kúpalisko v Púchove. Okrem širokej verejnosti slúži plaveckému klubu, pre letné tábory a rôzne športové sústredenia. K dispozícii je 50-metrový plavecký bazén a detský bazén. Návštevníci môžu na opaľovanie využiť udržiavanú trávnatú plochu alebo solárium. Na športové aktivity je určené plážové volejbalové ihrisko, tenisové kurty alebo minigolf. Pre detičky je k dispozícii detské ihrisko so skákacím hradom a trampolínou. V areáli kúpaliska sa nachádza tiež terasa s občerstvením, šatne, sociálne zariadenia a úschovňa cenných predmetov.


Kúpalisko Hlohovec

Letné kúpalisko v Hlohovci sa nachádza v krásnom prostredí zámockej záhrady. Návštevníci si môžu zaplávať v dvoch vonkajších a jednom krytom bazéne s celoročnou prevádzkou. V krytej časti areálu sa nachádza suchá sauna a posilňovňa. Pre športuchtivých návštevníkov je v letnom období k dispozícii golfové ihrisko a tenisové kurty, pre deti hojdačky. Pridanou hodnotou kúpaliska v Hlohovci je jedinečný zámocký park ideálny na príjemné prechádzky.
Kúpalisko Nemšová

Kúpalisko Nemšová sa nachádza 11 km od Trenčína. Areál kúpaliska tvoria 2 bazény - plavecký a detský. Voda v bazénoch je pravidelne predhrievaná na 27 - 28 stupňov Celzia. Malí aj veľkí návštevníci majú k dispozícii plážový volejbal, mini futbal, šípky, stolný futbal, detské ihrisko a bufet. Počas teplých letných večerov sa v areáli kúpaliska zvyknú organizovať diskotéky spojené s nočným kúpaním.


Kúpalisko Na Sihoty, Nitra


Nitrianske letné kúpalisko sa nachádza v peknom prostredí mestského parku takmer v centre mesta s výhľadom na Nitriansky hrad. Kúpalisko svojim návštevníkom ponúka 50-metrový plavecký bazén, relaxačný bazén, dva detské bazény s atrakciami a bazén s veľkým toboganom. Voda v bazénoch je prihrievaná na príjemných 25 - 26 stupňov Celzia. Súčasťou areálu sú tri ihriská na plážový volejbal a rekreačné ihrisko na nohejbal či bedminton. Pre detičky je určená obľúbená pirátska loď, pieskovisko a preliezačky.Kúpalisko Topoľčany

Letné kúpalisko Topoľčany je situované v okrajovej časti mesta na ulici P.O. Hviezdoslava. Návštevníkom ponúka relax v 3 bazénoch - plaveckom, relaxačnom a detskom, k dispozícii je tiež tobogan s dopadovým bazénom. V areáli kúpaliska môžu športovo založení návštevníci využiť tenisové kurty, plážové volejbalové ihriská, nohejbalové ihrisko s umelou trávou a futbalové ihrisko.


Kúpalisko Dobrá voda


Letné kúpalisko Dobrá voda je súčasťou krásneho horského rekreačného areálu v rovnomennej obci. Voda v bazéne prispôsobenom pre plavcov i neplavcov je vyhrievaná slnečnými kolektormi. Areál kúpaliska ponúka volejbalové ihrisko, tenisové kurty a rozľahlé priestranstvo na loptové hry. K dispozícii je veľké parkovisko aj bufet, samozrejmosťou sú prezliekarne a sociálne zariadenia.
Kúpalisko Modrá Perla, Veľké Úľany

V roku 1973 bolo na okraji obce Veľké Úľany vybudované rekreačné stredisko Modrá Perla. Areál strediska ponúka návštevníkom 2 bazény s vyhrievanou vodou obklopené udržiavanou trávnatou plážou. K službám kúpaliska patrí ihrisko na plážový volejbal, požičovňa športových potrieb, reštaurácia, bufet a parkovisko. V blízkosti kúpaliska sa nachádza sauna a ubytovacie zariadenie.

Stredné Slovensko

Kúpalisko Vodný raj, Vyhne

Kedysi slávne kúpele v obci Vyhne sú dnes moderným strediskom s názvom Vodný raj, ktoré je atraktívnym a vyhľadávaným centrom relaxu a zábavy. Vyhne patrili dlhé roky k najznámejším kúpeľom v Uhorsku. V 14. až 16. storočí boli kúpele majetkom bohatej banskoštiavnickej rodiny Rösselovcov. V tomto čase ich tvoril jednoducho zariadený murovaný kúpeľný dom. V 19. storočí sa tam liečili choroby tráviaceho traktu, látkovej premeny a ženské choroby, na ktoré mala priaznivý vplyv železitá termálna voda. Kúpele navštívili napríklad František Rákoczi a jeho manželka Šarlota Amália, uhorský palatín arciknieža Jozef so svojou manželkou alebo spisovateľ Móric Jókai a Augustín Lobkovitz.

Koncom 19. storočia mesto pristavilo k starému kúpeľnému domu pavilón so zrkadlovým kúpeľom a jedáleň, čitáreň i hudobnú sieň, zriadený bol tzv. Horný park, promenáda a prechádzkové chodníky po kúpeľoch a okolí. V roku 1917 sa majiteľom slávnych kúpeľov stalo mesto Banská Štiavnica. Po vzniku prvej ČSR stratili kúpele klientelu, prišla hospodárska kríza a kúpele začali upadať. V dôsledku rozsiahleho požiaru kúpele v roku 1945 zanikli. Dnes na ich mieste stojí moderný akvapark s bazénmi naplnenými vodou podobného zloženia, aká kúpele preslávila. Zábavno-športový areál ponúka 50-metrový bazén s unikátnou potápačskou komorou, veľký relaxačný bazén s rozmanitými vodnými atrakciami, detský bazén v tvare lode, bazén s toboganom a vonkajší bazén s masážnymi ležadlami. Teplota vody v plaveckých bazénoch je 28°C, v relaxačných od 30°C do 32°C. K dispozícii sú oddychové wellness služby aj viaceré možnosti na športové vyžitie. Návštevníci môžu využiť saunu, masáže, solárium, fitness či jakuzzi, zahrať si squash, bowling, tenis alebo volejbal na príslušných ihriskách. Pre detičky je určené veľké detské ihrisko. Súčasťou areálu je denný bar s terasou aj pizzeria. Jedinečný akvapark uprostred nádherných Štiavnických vrchov je ideálnym miestom pre celoročný relax.


Kúpalisko HOLIDAYPARK, Kováčová

História vychýrených kúpeľov v Kováčovej siaha do rokov 1898 až 1899, keď boli objavené pramene termálnych a minerálnych vôd pri hľadaní ložísk uhlia. Pri jednom z vrtov v hĺbke 405 m vytryskol horúci prameň a na povrchu sa vytvorilo termálne jazierko. Navŕtaná voda zaliala okolité polia a lúky, čo u tamojších obyvateľov vzbudilo strach a nepokoj z vytopenia. Vrt bol následne zahádzaný, napriek tomu sa voda po čase predrala na povrch a vytvárala rozľahlé vodné plochy. Kováčovské ženy začali vodu využívať na máčanie ľanu a konope, pričom prišli na blahodarné účinky termálnej vody, ktorá nezamŕzala ani v najväčších mrazoch. Niektorým pri máčaní ľanu a konope zmizli reumatické bolesti nôh, a tak obyvatelia Kováčovej vyhĺbili v okolí prameňa hlbšie jamy, kde si liečili boľavé končatiny.


Chýry o liečivej horúcej vode sa rýchlo rozšírili do ďalekého okolia, prichádzalo stále viac reumatikov. V roku 1899 podnikavý miestny krčmár pozemky s termálnou vodou odkúpil, ohradil, nad prameňom postavil drevenú búdku a stanovil vstupné na 60 halierov za osobu. K väčšiemu rozmachu kúpeľov došlo v roku 1905 zásluhou Juraja Kellera. Odkúpil pozemky, požiadal o chemický rozbor vody a vybudoval tri bazény obložené dubovými doskami. Keller získal oprávnenie využívať vodu na liečebné účely a pozemky dal zaregistrovať do pozemkovej knihy pod názvom Zelený pozemok so sírkovým hydrogénovým prirodzeným horúcim prameňom. Voda dosahovala 42°C a využívali ju najmä jednoduchí ľudia. V rokoch 1919-1920 pribudla nová reštaurácia a kúpeľný dom pre hostí.

Výdatnosť pôvodného vrtu začala po rokoch upadať a v roku 1964 sa podarilo nájsť nový prameň s teplotou 48,5°C, ktorý zásobuje Kováčske kúpele dodnes a patrí medzi najvýdatnejšie pramene na Slovensku. Zrekonštruované kúpele sa dodnes tešia mimoriadnej obľube a návštevnosti, okrem nich sa v Kováčovej nachádza aj termálne kúpalisko využívajúce rovnakú vodu. Vybudované bolo už v roku 1969 a pýši sa dlhodobou tradíciou. V roku 2013 bolo kúpalisko moderne zrekonštruované a dostalo názov Holidaypark. Novo vybudovaný areál ponúka štyri bazény s termálnou liečivou vodou. Súčasťou rekreačného bazéna je 100-metrový tobogan, dostupné sú tiež upravené športové plochy pre minigolf, volejbal alebo mini futbal.


Termálne kúpalisko Čajka, Bojnice

Kúpalisko Čajka sa nachádza v známom kúpeľnom mestečku Bojnice v Hornonitrianskej kotline. Je situované v mestskom lesoparku, hneď vedľa zoologickej záhrady s nezameniteľným výhľadom na Bojnický zámok. Liečivá termálna voda v bazénoch kúpaliska má pozitívne účinky na ľudský nervový systém. Návštevníci majú k dispozícii 50-metrový plavecký bazén, stredne veľký relaxačný bazén, dva detské bazény a rekreačný bazén s atrakciami. Teplota vody sa pohybuje medzi 26 - 33°C. Aktívny oddych ponúkajú volejbalové, futbalové a detské ihriská, návštevníci si môžu zahrať tiež obrí šach. Súčasťou areálu sú šatne, úschovňa predmetov a parkovisko pri vstupe. Bojnické kúpalisko v čarovnom prostredí pod zámkom je príjemným miestom na osvieženie počas horúcich letných dní.


Plážové kúpalisko AQUALAND, Banská Bystrica

Aqualand nájdeme v oddychovej časti centra Banskej Bystrice. Rozľahlý areál tvorí 2,5-hektárové prírodné jazero, šesť bazénov s minerálnou vodou, dva tobogany a 4-dráhová vodná šmykľavka. Prírodné jazero je obklopené zeleňou a udržiavanou piesočnatou plážou. Okrem plávania sa návštevníci môžu na jazere člnkovať alebo využiť vodné bicykle. K príjemnému relaxu sú k dispozícii pohodlné ležadlá, slnečníky a sprchy. V šiestich bazénoch rôznych veľkostí si prídu na svoje malí aj veľkí. Pre deti je k dispozícii detský zábavný park ponúkajúci trampolíny, nafukovacie šmykľavky, dráhu s autíčkami a detské člnky na batériový pohon, ako aj najrôznejšie preliezačky, hojdačky a pieskoviská. Dospelí môžu využiť tri ihriská na plážový volejbal, dve futbalové ihriská, minigolf, bowlingovú halu alebo stoly na stolný tenis. Súčasťou areálu je 11 bufetov s rýchlym občerstvením s bohatou ponukou jedál.Kúpalisko Neresnica, Zvolen

Letné kúpalisko Neresnica sa nachádza v tichom podhorskom prostredí vo Zvolene. Tvoria ho štyri bazény - veľký plavecký bazén s vyhradeným priestorom na skákanie, stredný bazén, bazén s toboganom a plytký bazénik s fontánkou pre najmenších. Kúpalisko je známe priezračne čistou vodou vďaka jej neustálej cirkulácii cez čističku. Súčasťou kúpaliska sú ihrisko na plážový volejbal, stoly na stolný tenis, šatne so sprchami, bufet aj reštaurácia.

Letné kúpalisko Sunny, Martin

Kúpalisko Sunny sa nachádza neďaleko centra mesta Martin. Návštevníci majú k dispozícii 50-metrový plavecký bazén a detský bazén so šmykľavkou. Súčasťou areálu sú plochy na opaľovanie, trávnaté volejbalové ihrisko, ihrisko na futbal, posilňovňa, šatne a stánky s rýchlym občerstvením. Napriek potrebnej modernizácii patrí martinské kúpalisko k vyhľadávaným miestam letného oddychu.
Plážové kúpalisko, Žiar nad Hronom

Letné kúpalisko v Žiari nad Hronom ponúka svojim návštevníkom veľký bazén mušľovitého tvaru rozdelený na plaveckú a neplaveckú časť. Pre najmenších je k dispozícii zrekonštruovaný detský sedací bazén s vodným hríbom a chrličmi vody. Návštevníci si môžu zašportovať pri plážovom volejbale, nohejbale, stolnom tenise alebo bedmintone. K dispozícii sú tiež tri tenisové kurty s antukou a tri bufety s rýchlym občerstvením K prednostiam kúpaliska patrí veľká oddychová trávnatá plocha.


Kúpalisko Vodný svet, Číž


Súčasťou kúpeľov Číž, ktoré sú známe jedinečnou prírodnou liečivou vodou, je letné kúpalisko Vodný svet. Kúpele patria viac ako 100 rokov medzi vzácne zdroje jódovo-brómovej vody v celej Európe. Moderné kúpalisko Vodný svet je prístupné iba počas letnej sezóny. Návštevníci môžu využiť plavecký aj neplavecký bazén alebo relaxačný masážny bazén s vodnými tryskami. Deti sa dosýta vyšantia v detskom bazéne s vodnými atrakciami a na obľúbenej trojdráhovej šmykľavke. Areál ponúka mnoho možností športového vyžitia, nechýbajú bedminton, minigolf, tenis alebo ruské kolky. Občerstvenie je možné v troch bufetoch, prípadne v reštaurácii.


Letné kúpalisko Drienok, Mošovce

História výstavby mošovského kúpaliska Drienok siaha až do roku 1933. Kúpalisko bolo slávnostne otvorené 7. júna 1936, pričom v priebehu minulého storočia sa postupne upravovalo a modernizovalo až do dnešnej podoby. V súčasnosti návštevníkom ponúka štyri bazény obklopené priestranným a upraveným areálom. Voda v bazénoch je chladnejšia, je však vyhrievaná solárnym zariadením na 23 - 25°C. V areáli kúpaliska sú okrem možnosti ubytovania k dispozícii tenisové kurty, volejbalové či futbalové ihrisko a bufet. Športovo-rekreačný areál v peknom a pokojnom prostredí by sa mal v blízkej budúcnosti dočkať modernizácie. 

Východné Slovensko

Kúpalisko Izabela, Vyšné Ružbachy

V atraktívnom prostredí obce Vyšné Ružbachy sa nachádza obľúbené termálne kúpalisko Izabela. Návštevníkom ponúka 2 veľké a 2 detské vonkajšie bazény a 1 krytý bazén. Prírodná liečivá voda je privádzaná priamo z vrtu Izabela Kúpeľov Vyšné Ružbachy. Má liečivé účinky na ochorenia obehového ústrojenstva, choroby dýchacích ciest a ženské ochorenia. Termálny krytý bazén s teplotou vody 34 stupňov C je v prevádzke po celý rok. Odsúvateľná kopula spolu s pohyblivými stenami na tomto bazéne zabezpečuje blízky kontakt s pôsobivou okolitou prírodou. Súčasťou termálneho krytého bazénu je aj oddychový priestor s občerstvením a šatňami. Originálnou atrakciou areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami. Súčasťou kúpaliska je 5-metrová skokanská veža v plaveckom bazéne, detské ihriská, pohodlné ležadlá na opaľovanie, šatne a sociálne zariadenia.

Termálne kúpalisko Vrbov, Vrbov

Termálne kúpalisko Vrbov sa nachádza v nádhernom prostredí pod Vysokými Tatrami pri obci Vrbov. V areáli sa nachádza 7 bazénov s geotermálnou vodou, ktorá je považovaná za jednu z najlepších minerálnych vôd v strednej Európe. Voda obsahuje dôležité minerálne látky priaznivo pôsobiace na ľudský organizmus, najmä na pohybový a dýchací systém, nervovú sústavu, kožu a srdcovo-cievne ústrojenstvo. Príjemnú relaxáciu návštevníkov v bazénoch zabezpečujú trysky s prúdmi tečúcej vody, ktoré uvoľňujú stuhnuté svalstvo. Súčasťou služieb kúpaliska sú rôzne druhy masáží. Výdatné jedlo si návštevníci môžu dopriať v Kolibe nachádzajúcej sa v areáli kúpaliska, prípadne sa rýchlo občerstviť v bare či stánkoch. K prednostiam kúpaliska Vrbov nepochybne patrí tiež pôsobivý výhľad na panorámu Tatier.


Kúpalisko Vodný svet, Svidník

Areál letného kúpaliska vo Svidníku tvorí 5 bazénov. Pýchou kúpaliska je bazén s umelými vlnami, návštevníci majú k dispozícii tiež krytý termálny masážny bazén s vodnými atrakciami, plavecký bazén, bazén s toboganom, šmýkačkou a detský bazén. V ponuke športov je plážový volejbal a stolný tenis, deti sa môžu zahrať na preliezačkách alebo si zajazdiť na motocykloch a autíčkach. Súčasťou areálu sú bufety s rýchlym občerstvením.

Zdroje: http://sportoviska.zoznam.sk/plavanie-vodny-sport/presovsky/letne-kup alisko-svidnik, http://www.kamnavylet.sk/atrakcia/vodny-svet-svidnik, http://vodnysvetsvidnik.sk/index.php/sk/onas.

Zdroj: TASRKúpalisko Červená hviezda, Košice


Košické kúpalisko Červená hviezda bolo postavené v rokoch 1935-1936. Areál kúpaliska sa nachádza pri autobusovej stanici a miestni ho volajú "čéhačko" - teda Červená hviezda, podľa úspešného vodnopólového klubu, ktorý na ňom roky pôsobil. Na kúpalisku sa nachádzajú tri bazény, ich terasovité umiestnenie v rôznej výške bolo v tej dobe technickým pokrokom. Červená hviezda bola v prevádzke do konca augusta 2008, odvtedy obľúbený areál chátra z dôvodu chýbajúcich financií na obnovu. V súčasnosti sa uvažuje o rekonštrukcii a modernizácii avšak nevyriešenou otázkou ostávajú financie.


Kúpalisko Ryba Anička, Košice


Obľúbeným miestom letného relaxu a zábavy pre Košičanov je kúpalisko Ryba, ktoré sa nachádza v blízkosti rieky Hornád v rekreačnej zóne Anička. Kúpalisko tvoria 3 bazény s čistou vyhrievanou vodou, ktorej zdrojom sú studne pod areálom. Návštevníci môžu využiť volejbalové, futbalové a detské ihrisko, či grily alebo ohniská. Priľahlé jazero Ryba ponúka požičanie člnov a vodných bicyklov. V príjemnom prostredí kúpaliska sa nachádzajú viaceré reštaurácie a bufety so slovenskými aj medzinárodnými špecialitami.

Kúpalisko Triton, Košice

Košické kúpalisko Triton patrí k najvyhľadávanejším a najkrajším kúpaliskám vo východoslovenskom kraji. Bolo vybudované v 50. rokoch minulého storočia, v 80. rokoch 20. storočia pribudol unikátny laminátový bazén. V súčasnosti sa na kúpalisku nachádzajú 4 bazény - plavecký, rekreačný, bazén so štvordráhovou šmýkačkou, toboganom a detský bazén. Súčasťou rozľahlého areálu je volejbalové ihrisko, tenisový kurt s antukou, sprchy, šatne a sociálne zariadenia s bezbariérovým vstupom. Pre najmenších návštevníkov je určená trampolína, elektrické autíčka alebo celodenný detský kútik s animátorkou. Občerstvenie zo 4 bufetov si návštevníci môžu vychutnať na 2 priestranných terasách s krytým altánkom. Atraktivitu kúpaliska zvyšuje upravený areál s exotickými palmami a s modernou zónou ponúkajúcou drevené ležadlá a nastaviteľné slnečníky. Počas sezóny sa na Tritone konajú rôzne akcie s hudbou, súťažami alebo tanečnými vystúpeniami. K prednostiam kúpaliska patrí dobrá poloha a ľahká dostupnosť.
Letné kúpalisko Humenné

Letné kúpalisko v Humennom je situované v športovej zóne mesta v blízkosti krytej plavárne na pravom brehu rieky Laborec. Pre verejnosť je kúpalisko otvorené od roku 1985. Návštevníkom ponúka detský bazén s dvoma šmýkačkami a plavecký bazén s úsekom pre neplavcov, do ktorého ústi 37-metrový tobogan. Športuchtiví návštevníci môžu využiť minifutbalové, volejbalové aj basketbalové ihrisko. Pre deti sú k dispozícii preliezačky a hojdačky. Občerstvenie ponúka niekoľko bufetov.Trebišovské kúpalisko sa nachádza v príjemnom prostredí na okraji mestského parku pri futbalovom ihrisku. Čistý a upravený areál obklopený zeleňou tvoria 2 plavecké a 1 detský bazén s vyhrievanou vodou. Kúpalisko ponúka mnoho športových aktivít. Návštevníci si môžu zahrať bedminton, basketbal, futbal, volejbal, minigolf, stolný tenis alebo ruské kolky. Samozrejmosťou sú viaceré reštauračné zariadenia.


Letné kúpalisko BŠK, Bardejov

Kúpalisko BŠK v Bardejove ponúka svojim návštevníkom 2 plavecké a 1 detský bazén. Voda v bazénoch je vyhrievaná slnečnými kolektormi. Pre aktívny oddych je k dispozícii minigolf alebo plážový volejbal. Súčasťou kúpaliska sú šatne so sprchami a bufet s rýchlym občerstvením.

Zdroje: http://www.kamnavylet.sk/atrakcia/letne-kupalisko-bsk-bardejov-bardej ov, http://sportoviska.zoznam.sk/plavanie-vodny-sport/presovsky/letne-kup alisko-bsk-bardejov.


Letné kúpalisko Bardejovské kúpele - BAPOS, Bardejov

Letné kúpalisko v Bardejovských kúpeľoch sa nachádza na konci pešej zóny pod lesom. Návštevníci si môžu zaplávať v dvoch bazénoch s príjemne vyhrievanou vodou. Súčasťou areálu sú dve plážové volejbalové ihriská a 18-jamkový minigolf. K dispozícii sú šatne, sprchy a 1 bufet s občerstvením.
Letné kúpalisko Spišská Nová Ves

Kúpalisko v Spišskej Novej Vsi je súčasťou rekreačného komplexu, ktorý tvorí krytá plaváreň, hotel, reštaurácia, bufety a upravené plážové ihrisko. V areáli kúpaliska sa nachádza 50-metrový plavecký bazén a tri malé bazény s teplotou vody 27-28 stupňov Celzia. Návštevníci môžu využiť saunu a regeneračné centrum, ktoré sú súčasťou krytej plavárne.


Kúpalisko U Komiňára, Sídlisko III., Prešov

Prešovské kúpalisko patrí počas letnej sezóny k mimoriadne navštevovaným miestam. U Komiňára sa návštevníci môžu okúpať v 4 bazénoch s vyhrievanou vodou. Vďaka nedávnym terénnym úpravám sa trávnatá plocha na relax a opaľovanie rozšírila o 300 štvorcových metrov. K službám kúpaliska patria detské atrakcie, lezecká stena, plážový volejbal, minigolf a stravovacie zariadenia.

Zdroj: facebook.com/plaza beach solivar


Kúpalisko Plaza Beach Solivar, Prešov

Moderné letné kúpalisko Plaza Beach sa nachádza v Prešove na Solivare. Jedinečný zábavno-športový areál charakteristický stredomorskou architektúrou je vybavený živými palmami, slanou vodou, dvojlagúnovým bazénom a detským vodným svetom. Kúpalisko ponúka mnoho možností športového vyžitia. Návštevníci si môžu zahrať tenis, plážový volejbal, bowling, šípky alebo minifutbal. Pre najmenších je na Plaza Beach pripravený detský raj s množstvom atrakcií ako je ihrisko so šmýkačkami a preliezačkami alebo trampolína. K prednostiam kúpaliska patrí reštaurácia s letnou terasou, pizzeria, kokteilový bar, VIP terasa s ratanovými ležadlami a slnečníkmi, alebo obchodná ulička pod arkádami.

SLOVENSKO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti