Ako reagovať na pozitívne správy? Odborník tvrdí, že je to nesmierne ťažké

2019-07-11-1123-NTVRU-Moscow_region_fire.mp4
Zdroj: TRAIMAK/shutterstock.com

Za správnou reakciou podľa neho sú tri písmená.

Dnes, keď sa vo svete deje veľa katastrof, svetové veľmoci vydávajú nemalé prostriedky na zbrojenie alebo každý deň sa stretávate so smrťou, keď dostanete pozitívnu správu, tak sa určite potešíte.

Nemusí sa týkať iba vašej osoby, ale môže vám ju povedať kolega, ktorý sa chcel pochváliť svojim úspechom. Viete na ňu správne zareagovať? Psychológ Robert Krause tvrdí, že by ste nemali po vypočutí pozitívnych správ reagovať iba na slová, ale aj na potreby skryté za nimi.

V rámci reakcií na pozitívne správy podľa odborníka rozlišujeme štyri stupne reakcií na pozitívne správy. Pozrite si video, kde vám ich postupne, aj s príkladmi vysvetlí a dá návod, ako máte správne reagovať. Sú skryté za tromi písmenami K, I a A.


Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/markiza.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti