Kauza Čistý deň je definitívne minulosťou. Podozrenia z týrania chovancov sa nepreukázali

Čistý deň.
Čistý deň. Zdroj: TASR

Rozhodla o tom Generálna prokuratúra, po tom čo preskúmala rozsiahly spis.

Kauza čistý deň je definitívne minulosťou. Podozrenia z týrania chovancov v resocializačnom zariadení sa nepreukázali. Generálna prokuratúra pre televíziu Markíza potvrdila zastavenie vyšetrovania s tým, že nejde o trestný čin. Nič na tom nezmenilo ani to, že prokurátorka generálnej prokuratúry niekoľko mesiacov preverovala postup polície.

Fyzické tresty, väznenie na samotke, odopieranie jedla - údajne aj takéto praktiky mali byť bežné v galantskom resocializačnom zariadení.

Zdroj: TV Markíza

Muž síce tvrdí, že sex bol dobrovoľný a na rozlúčku. Čelí ale obžalobe zo sexuálneho zneužívania, súd s ním pokračuje na budúci týždeň, zato ďalšieho psychológa z Čistého dňa už odsúdili. Na chate mal pod vplyvom alkoholu počas terapeutického pobytu zneužiť tri dievčatá, dostal podmienku. „Neprejde deň, keby by som neľutoval ten čin, ktorého som sa dopustil," vyhlásil odsúdený Igor Janečka.

Čistý deň medzitým prišiel o akreditáciu, a svoju činnosť ukončil. Stále ho však vyšetrujú pre možný podvod v súvislosti s dotáciami, ktoré počas svojho fungovania čerpal. V tomto prípade síce pôvodne trestné stíhanie zastavili, podľa generálneho prokurátora to ale bolo predčasné a v máji preto prikázal vyšetrovanie obnoviť.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čistý deň

Dôležité udalosti