Slovákovi Miroslavovi Maslákovi potvrdil 10 rokov za vydieranie

Miroslav Maslák
Zdroj: TV Markíza

A vyhostili ho na neurčito z Českej republiky.

Údajnému bossovi slovenského podsvetia Miroslavovi M. dnes potvrdili pôvodný desaťročný väzenský trest za vydieranie, informoval Český rozhlas. 

Vrchný súd v Olomouci na záver odvolacieho procesu súčasne Miroslava M. vyhostil na neurčitú dobu z Českej republiky a uložil mu náhradu spôsobených škôd.

Zdroj: TV Markíza

Päťčlenný vydieračský gang vedený Miroslavom Maslákom (35) podľa obžaloby vymáhal od podnikateľov oprávnené i vymyslené pohľadávky, pričom sa im vyhrážal, zapaľoval autá a strieľal na ich domy a vozidlá. 

Škody, vyčíslené na vyše milióna českých korún, utrpelo asi 25 ľudí a firiem. Svojou činnosťou však mali páchatelia v úmysle získať až 12,5 milióna korún (455 207 €)

Podľa verdiktu odvolacieho súdu musí zaplatiť náhradu škody vo výške 900-tisíc Kč (32 774 €). Na odškodnom sa musí podieľať aj jeho český spolupáchateľ Jan S. z okresu Vsetín, ktorému dnes súd potvrdil pôvodný trest. 

Prípad ďalších troch obvinených v rovnakej kauze - dvoch občanov SR Tomáša Ď. a Vladimíra H. a Radovana H. zo Vsetína - sa bude prerokúvať samostatne.

Sudca dnes potvrdil pôvodný rozsudok súdu nižšej inštancie nad Miroslavom M. a Janom S. z novembra 2013. Podľa súdu sa bola vina oboch mužov jednoznačne preukázaná, rovnako ako skutočnosť, že boli členmi organizovanej skupiny. Ani jeden z obžalovaných sa na dnešnom pojednávaní nezúčastnil. 

V rámci odvolacieho konania obžaloba požadovala sprísnenie pôvodných trestov, zatiaľ čo obhajoba naliehala na zrušenie rozsudkov a opätovné prerokovanie prípadu.
Gang pôsobil v ČR od jari do novembra 2012 po tom, ako traja jeho členovia prišli zo Slovenska, kde sú stíhaní za podobné delikty, uviedol server Novinky.cz.

OLOMOUC/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miroslav Maslák

Dôležité udalosti